×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airBaltic porozumiały się z chińskim leasingodawcą


Linie lotnicze airBaltic podpisały list intencyjny z firmą CMB Financial Leasing Co., Ltd. w sprawie sprzedaży jej, a następnie wyleasingowania od niej czterech airbusów A220-300.


Firma CMB Leasing z siedzibą w Szanghaju należy do China Merchants Bank, piątego pod względem wielkości banku w Chinach. Założona w 2008 r. firma CMB Leasing jest jedną z pięciu pierwszych firm zajmujących się leasingim finansowym, które uzyskały zgodę na działalność od Komisji Nadzoru nad Rynkiem Bankowym Chin. Łączna wysokość aktywów firmy leasingowej z Państwa Środka to 24,6 mld dolarów. 


CMB Leasing jest obecnie właścicielem 198 różnych modeli samolotów oraz posiada zamówienia złożone u Airbusa oraz COMAC. Pod względem liczby posiadanych maszyn chiński leasingodawca jest 24 największą firmą w branży na świecie. 

Oprócz oferowania instrumentów finansowych dla branży lotniczej, firma CMB Leasing wspiera także branżę transportową, produkcji sprzętu oraz rozwiązań dla pozyskiwania energii i ochrony środowiska. 

fot. airBaltic


gość_592f6 - Profil
gość_592f6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie