×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rynek wtórny jednak otwiera się na superjumbo


Po wielu miesiącach negocjacji i przygotowań, zespół Doric's Asset Management z dumą ogłosił pierwszą w historii transakcję, której przedmiotem jest pochodzący z rynku wtórnego airbus A380. Przełomowy moment nastał po niemalże 11 latach od dziewiczego, komercyjnego lotu tego ogromnego dwupokładowca.


Samolot (MSN 006) został wynajęty portugalskiej linii Hi Fly w formule wet-lease (wraz z załogą). Okres najmu rozpoczął się w lipcu tego roku i potrwa przez blisko 6 lat. Doric's Asset Management był w stanie zorganizować bezpośrednie przekazanie odrzutowca od poprzedniego operatora - Singapore Airlines dla portugalskiego przewoźnika.


Superjumbo otrzymał nowe, specjalne malowanie, nawiązujące do prowadzonej przez Mirpuri Foundation kampanii na rzecz ratowania raf koralowych.

- Wielka sprawa wymaga wielkiej odpowiedzi, a teraz największy samolot pasażerski na świecie będzie niósł to wielkie przesłanie - skomentował sprawę Paulo Mirpuri, prezes Hi Fly i Mirpuri Foundation.

Poza nowym malowaniem, w odrzutowcu całkowicie odnowiono także kabinę. Efekty prac remontowych będą zaprezentowane zwiedzającym z branży lotniczej oraz publiczności podczas Farnborough International Airshow w tym tygodniu. Wczoraj (19.07.) samolot dotarł do Farnborough z Malty.


Wystawienie go na jednym z największych na świecie pokazów lotniczych dowodzi atrakcyjności A380, również jako rozwiązania transportowego dla następnej generacji operatorów. Firma Doric jest przekonana, że doświadczenie zdobyte w ciągu ostatnich miesięcy dzięki tej transakcji, pomoże w przyszłości stworzyć stabilny rynek wtórny dla airbusa A380.

Jest to bez wątpienia dobra nowina dla wszystkich entuzjastów ikonicznego dwupokładowca, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż jego dwa pierwsze, komercyjne egzemplarze nie dostały drugiej szansy.

Fot. Hi Fly


gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie