Rynek wtórny jednak otwiera się na superjumbo

Konrad Korycki - Profil Konrad Korycki
20 lipca 2018 11:00
15 komentarzy
Po wielu miesiącach negocjacji i przygotowań, zespół Doric's Asset Management z dumą ogłosił pierwszą w historii transakcję, której przedmiotem jest pochodzący z rynku wtórnego airbus A380. Przełomowy moment nastał po niemalże 11 latach od dziewiczego, komercyjnego lotu tego ogromnego dwupokładowca.
Reklama

Samolot (MSN 006) został wynajęty portugalskiej linii Hi Fly w formule wet-lease (wraz z załogą). Okres najmu rozpoczął się w lipcu tego roku i potrwa przez blisko 6 lat. Doric's Asset Management był w stanie zorganizować bezpośrednie przekazanie odrzutowca od poprzedniego operatora - Singapore Airlines dla portugalskiego przewoźnika.


Superjumbo otrzymał nowe, specjalne malowanie, nawiązujące do prowadzonej przez Mirpuri Foundation kampanii na rzecz ratowania raf koralowych.

- Wielka sprawa wymaga wielkiej odpowiedzi, a teraz największy samolot pasażerski na świecie będzie niósł to wielkie przesłanie - skomentował sprawę Paulo Mirpuri, prezes Hi Fly i Mirpuri Foundation.

Poza nowym malowaniem, w odrzutowcu całkowicie odnowiono także kabinę. Efekty prac remontowych będą zaprezentowane zwiedzającym z branży lotniczej oraz publiczności podczas Farnborough International Airshow w tym tygodniu. Wczoraj (19.07.) samolot dotarł do Farnborough z Malty.


Wystawienie go na jednym z największych na świecie pokazów lotniczych dowodzi atrakcyjności A380, również jako rozwiązania transportowego dla następnej generacji operatorów. Firma Doric jest przekonana, że doświadczenie zdobyte w ciągu ostatnich miesięcy dzięki tej transakcji, pomoże w przyszłości stworzyć stabilny rynek wtórny dla airbusa A380.

Jest to bez wątpienia dobra nowina dla wszystkich entuzjastów ikonicznego dwupokładowca, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż jego dwa pierwsze, komercyjne egzemplarze nie dostały drugiej szansy.

Fot. Hi Fly
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
demar 2018-08-06 10:15   
demar - Profil demar
Pierwszy A380 w liniach Hi Fly w ciągu pierwszego tygodnia latał już dla Thomas Cook (CPH-LCA i OSL-PMI) oraz Norwegian Air (LGW-JFK, będzie obsługiwał do 12.08.2018).

Od 24.08.2018 będzie latał dla Air Austral ( zobacz link ).
lysypiotr76 2018-07-24 16:23   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Hi Fly poinformował o podpisaniu pierwszej umowy z europejskim operatorem na wynajem A380. Samolot ma być wykorzystywany na razie w sezonie letnim na długodystansowych trasach. Nazwy operatora na razie nie ujawniono.
gość_ba624 2018-07-23 10:32   
gość_ba624 - Profil gość_ba624
Wczoraj rano widziałem. te 2 sztuki. super wyglądają, a stoją wśród samolotowego "złomu" na lotnisku w Lourdes
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama