×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwsza BelugaXL odbyła swój dziewiczy lot


Zeszłego ranka (19.07.) o godzinie 10:30 czasu lokalnego, BelugaXL - najnowszy super transporter Airbusa - wystartował z portu lotniczego Tuluza-Blagnac we Francji, by odbyć swój dziewiczy lot nad jej południowo-zachodnią częścią. Samolot ten jest pierwszym z pięciu planowanych egzemplarzy BelugaXL.


Podczas tego znamiennego lotu w kokpicie zasiadali: kapitan Christophe Cail, drugi pilot Bernardo Saez-Benito Hernandez oraz inżynier testów lotniczych (FTE) Jean Michel Pin. W międzyczasie osiągi i systemy samolotu były na bieżąco monitorowane przez inżynierów testów lotniczych - Laurenta Lapierre'a i Philippe'a Foucault'a.


Program BelugaXL został rozpoczęty w listopadzie 2014 roku. Samolot miał na celu sprostanie wymogom zwiększenia zdolności przewozowych dla Airbusa. Projekt super transportera oparto na frachtowcu A330-200, wykorzystując wiele jego komponentów i wyposażenia. BelugaXL ma wejść do eksploatacji w 2019 roku, stopniowo zastępując wykorzystywane obecnie transportery BelugaST.


Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem o nietuzinkowym malowaniu odrzutowca oraz bardziej szczegółowymi informacjami na jego temat.

Fot. Airbusgość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie