×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air: Będzie trzeci samolot w Tuzli?


Port lotniczy w Tuzli, poinformował że Wizz Air planuje zbazować tam kolejną, trzecią maszynę i uruchomić w sumie pięć połączeń.


Według przedstawicieli lotniska, Wizz w najbliższym czasie w bośniackim porcie umieści swój trzeci samolot, otwierając połączenia do Hamburga lub Hanoweru, Paryża i Mediolanu. Przewiduje się też wznowienie lotów do Oslo i Londynu, których obsługę przerwano odpowiednio w 2015 r. i 2017 r. 

Jesteśmy w stałej komunikacji z Wizz Air w zakresie wprowadzania nowych tras. Jest jeszcze kilka miejsc o dużym potencjale, do których nie mamy bezpośrednich połączeń - powiedział Enver Jukanović, dyrektor wykonawczy  lotniska w Tuzli, dodając, że średni wskaźnik wypełnienia samolotów na trasie do i z Tuzli wynosi od 95 do nawet 98 proc.


Wizz Air uruchomił w tym roku już nowe trasy z Tuzli do Wiednia i Baden-Baden. Jako jedyny przewoźnik regularny w porcie, pomógł pięć lat temu w rozwoju lotniska. Jukanović uważa, że wraz z trzecim samolotem jego lotnisko mogłoby obsługiwać milion pasażerów rocznie, choć należy dodać, że informacje przekazywane przez niego nie zostały potwierdzone przez Węgrów. 

W pierwszej połowie 2018 r. drugie najbardziej ruchliwe lotnisko w Bośni i Hercegowinie obsłużyło ponad 275  tys. podróżnych, co stanowi wzrost o 21 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Z powodu gwałtownego rozwoju, port lotniczy Tuzla jest w trakcie rozbudowy. Zamiast dotychczasowych niespełna trzech tysięcy, terminal lotniska będzie miał powierzchnię blisko pięciu tysięcy metrów kwadratowych. Jego przepustowość dzięki temu zwiększy się z 400 do 800 pasażerów na godzinę. Zakończenie prac na rozbudowanym obiekcie planowane jest na wrzesień.


gość_e6d33 - Profil
gość_e6d33
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie