Bydgoszcz: Zmiany w terminalu pasażerskim

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
19 lipca 2018 09:10
5 komentarzy
W Bydgoszczy zakończyła się przebudowa terminala, wskutek której zmieniła się dotychczasowa ścieżka pasażera na lotnisku im. Ignacego Paderewskiego.
Reklama

Przebudowa terminalu w bydgoskim porcie jest elementem kompleksowej modernizacji lotniska, mającej podnieść jakość obsługi podróżnych i dostosować powierzchnię do rosnącej liczby pasażerów. Dzięki wprowadzonym zmianom, wygodniejsza stała się odprawa bagażowa, kontrola bezpieczeństwa, oczekiwanie na samolot, jak i korzystanie z części handlowej lotniska.


Od czasów przebudowy terminala, pasażerowie mogą nadać bagaż rejestrowany w jednym z siedmiu stanowisk check-in mieszczących się na parterze, by następnie przejść na pierwsze piętro, gdzie odbywa się kontrola bezpieczeństwa, powiększona o dodatkowe stanowisko oraz usługę ekspresowej kontroli – fast track. Ścieżka pasażera prowadzi dalej do hali odlotów, gdzie podróżni mają do dyspozycji strefę wolnocłową, gastronomiczną, kącik dziecięcy i salonik biznesowy. Schody ruchome dodatkowo ułatwiają pasażerom komunikację i dalsze przejście do punktu kontroli paszportowej oraz gate’ów na parterze hali odlotów.

W odpowiedzi na wzrost liczby pasażerów, w pobliżu terminala stworzono dodatkowe miejsca postojowe oraz podzielono parking na 2 strefy, dostosowując system opłat do oczekiwań podróżnych. Jak informuje biuro prasowe portu - przebudowany parking wraz z nowym cennikiem uruchomiony zostanie w najbliższy poniedziałek, tj. 23 lipca.

Obecne prace stanowią istotne zmiany dla podróżnych, mają na celu zwiększenie wygody i bezpieczeństwa pasażerów – mówi Tomasz Moraczewski, prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz. Równolegle pracujemy nad wypełnieniem postanowień związanych z wydaniem decyzji środowiskowej dotyczącej planowanych inwestycji. Wszystkie działania skorelowane są ściśle z planami dalszego wzrostu liczby pasażerów i są realizacją postanowień i założeń właścicieli Portu, określonych w Planie Generalnym Portu Lotniczego Bydgoszcz na lata 2014-2034.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gość_0d5a3 2018-07-20 10:13   
gość_0d5a3 - Profil gość_0d5a3
Rozbudowa parkingu to koniecznosc. Miejsca w poblizu jest mnostwo. Aczkolwiek mowienie ze system opłat zostal dostosowany do oczekiwań podróżnych to chyba bardzo kiepski zart. Z godnie z nowym cennikiem porking P2 - bardziej odlegly od terminala ma identyczne ceny jak stary cennik dla najblizszego parkingu. Nowy cennik dla P1 - najblizszy parking podrozal. Takze nie wiem jaki pasazer mial oczekiwania zeby ceny poszly do gory badz za taka sama cene miec maly spacerek. Rozbudowa... zobaczymy lece za tydzien, aczkolwiek trzeba przyznac ze jesli chodzi o terminal to lotnisko w ostatnich latach stara sie zrobic jak najwiecej miejsca dla pasazerow bez rozbudowy terminala. Sam budynek jest malutki wiec juz duzo wiecej sie z niego nie wycisnie. 2 samoloty na wylocie w tym samym czasie to maximum komfortu, a na przylocie 1 samolot to juz czesc ludzie stoi na dworzu (od jakiegos czasu przynajmniej pod daszkiem).
gość_a5d56 2018-07-19 11:47   
gość_a5d56 - Profil gość_a5d56
Przetestuję jutro, bo lecę do Frankfurtu.
jsg 2018-07-19 10:51   
jsg - Profil jsg
To jest luksusowo ;)
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama