×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bydgoszcz: Zmiany w terminalu pasażerskim


W Bydgoszczy zakończyła się przebudowa terminala, wskutek której zmieniła się dotychczasowa ścieżka pasażera na lotnisku im. Ignacego Paderewskiego.


Przebudowa terminalu w bydgoskim porcie jest elementem kompleksowej modernizacji lotniska, mającej podnieść jakość obsługi podróżnych i dostosować powierzchnię do rosnącej liczby pasażerów. Dzięki wprowadzonym zmianom, wygodniejsza stała się odprawa bagażowa, kontrola bezpieczeństwa, oczekiwanie na samolot, jak i korzystanie z części handlowej lotniska.


Od czasów przebudowy terminala, pasażerowie mogą nadać bagaż rejestrowany w jednym z siedmiu stanowisk check-in mieszczących się na parterze, by następnie przejść na pierwsze piętro, gdzie odbywa się kontrola bezpieczeństwa, powiększona o dodatkowe stanowisko oraz usługę ekspresowej kontroli – fast track. Ścieżka pasażera prowadzi dalej do hali odlotów, gdzie podróżni mają do dyspozycji strefę wolnocłową, gastronomiczną, kącik dziecięcy i salonik biznesowy. Schody ruchome dodatkowo ułatwiają pasażerom komunikację i dalsze przejście do punktu kontroli paszportowej oraz gate’ów na parterze hali odlotów.

W odpowiedzi na wzrost liczby pasażerów, w pobliżu terminala stworzono dodatkowe miejsca postojowe oraz podzielono parking na 2 strefy, dostosowując system opłat do oczekiwań podróżnych. Jak informuje biuro prasowe portu - przebudowany parking wraz z nowym cennikiem uruchomiony zostanie w najbliższy poniedziałek, tj. 23 lipca.

Obecne prace stanowią istotne zmiany dla podróżnych, mają na celu zwiększenie wygody i bezpieczeństwa pasażerów – mówi Tomasz Moraczewski, prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz. Równolegle pracujemy nad wypełnieniem postanowień związanych z wydaniem decyzji środowiskowej dotyczącej planowanych inwestycji. Wszystkie działania skorelowane są ściśle z planami dalszego wzrostu liczby pasażerów i są realizacją postanowień i założeń właścicieli Portu, określonych w Planie Generalnym Portu Lotniczego Bydgoszcz na lata 2014-2034.gość_4c7da - Profil
gość_4c7da
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie