×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Farnborough: GOL zamawia kolejne MAX-y


Brazylijski przewoźnik GOL Linhas Aereas, zamówił 15 kolejnych boeingów 737 MAX 8. Tym samym linie będą wyczekiwać dostaw w sumie 135 egzemplarzy wąskokadłubowego modelu amerykańskiego producenta.


Przedstawiciele brazylijskiej firmy zdecydowali także o zamianie 30 MAX-ów 8 na rzecz dłuższego wariantu MAX 10, który na pokład może zabrać 30 pasażerów więcej.

- Ostatnie zamówienie jest zgodne z naszą strategią optymalizowania kosztów operacyjnych poprzez ujednolicanie floty. Jesteśmy przekonani, że 737 MAX 10 pozwoli zbudować nam znaczącą przewagę konkurencyjną, dzięki obniżeniu kosztów operacyjnych, jak również dzięki możliwości obsługi większej ilości połączeń, co ułatwi nam rozbudowę siatki połączeń o nowe kierunki - powiedział Paulo Kakinoff, dyrektor generalny GOL. - Czekamy z niecierpliwością na odbiór MAX-ów, by móc w pełni korzystać ze wszystkich ich zalet.


GOL odebrał jeszcze w zeszłym miesiącu pierwszego z zamówionych MAX-ów, rozpoczynając modernizację floty, która będzie kontynuowana do 2028 roku. Linia będzie największym operatorem tego samolotu w Ameryce Łacińskiej.

- To zamówienie pokazuje, dlaczego GOL jest pionierem w zakresie tanich przewozów lotniczych w Brazylii. Linie lotnicze zawsze poszukują sposobów na oferowanie swoim klientom najlepszych cen biletów. GOL będzie w stanie to osiągnąć dzięki bezkonkurencyjnej wydajności 737 MAX 10 - powiedział Ihssane Mounir, starszy wiceprezes ds. sprzedaży handlowej i marketingu Boeinga.

Obecnie flota przewoźnika składa się ze 119 samolotów, w tym 118 boeingów 737NG (wersje -700 i -800) oraz jednego boeinga 737 MAX 8.

fot. Boeinggość_94424 - Profil
gość_94424
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie