×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rośnie liczba podróżujących samotnie


Z danych opublikowanych przez Hostelworld wynika, że w ciągu dwóch lat (od 2015 do 2017 r.) o 42 proc. wzrosła liczba podróżnych-solistów. Trend ten utrzyma się także w tym roku.


O 45 proc. zwiększyła się liczba podróżujących samotnie kobiet, a o 40 proc. - mężczyzn. Różne są także preferencje w obieraniu kierunków. Panie najchętniej podróżują na Kubę, do Macedonii, Gwatemali, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Luksemburga, Egiptu, Nepalu, Meksyku, Albanii i Finlandii. Nieco inaczej kształtują się gusta panów, chociaż i w tej grupie badanych na pierwszym miejscu pojawia się Kuba. Potem są Zjednoczone Emiraty Arabskie, Luksemburg, Sri Lanka, Mołdawia, Egipt, Izrael, Luksemburg, Portugalia i Meksyk.

Sama Kuba okazała się turystycznym hitem ostatnich lat. Wzrost rezerwacji w tym kraju wyniósł w analizowanym okresie o 406 proc.


- To wspaniale, że rośnie liczba podróżujących samotnie, szczególnie w grupie kobiet. Podróżowanie solo nie oznacza podróży w pojedynkę i nie powinno stanowić bariery dla tych, którzy chcą zwiedzić świat. To świetny sposób na spotkanie z podobnie myślących ludzi ze wszystkich kultur - cieszy się Breffni Horgan, dyrektor ds. produktów w Hostelworld. - Rosnąca liczba podróżujących samotnie może wynikać z dostępności lepszej technologii i aplikacji, które pozwalają nam łatwo odkryć nasz następny kierunek. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że coraz więcej z nas pozostaje w danym miejscu na dłużej, bo pracę może wykonywać zdalnie.

fot. mat. prasowegość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie