Rośnie liczba podróżujących samotnie

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
17 lipca 2018 09:30
3 komentarze
Z danych opublikowanych przez Hostelworld wynika, że w ciągu dwóch lat (od 2015 do 2017 r.) o 42 proc. wzrosła liczba podróżnych-solistów. Trend ten utrzyma się także w tym roku.
Reklama

O 45 proc. zwiększyła się liczba podróżujących samotnie kobiet, a o 40 proc. - mężczyzn. Różne są także preferencje w obieraniu kierunków. Panie najchętniej podróżują na Kubę, do Macedonii, Gwatemali, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Luksemburga, Egiptu, Nepalu, Meksyku, Albanii i Finlandii. Nieco inaczej kształtują się gusta panów, chociaż i w tej grupie badanych na pierwszym miejscu pojawia się Kuba. Potem są Zjednoczone Emiraty Arabskie, Luksemburg, Sri Lanka, Mołdawia, Egipt, Izrael, Luksemburg, Portugalia i Meksyk.

Sama Kuba okazała się turystycznym hitem ostatnich lat. Wzrost rezerwacji w tym kraju wyniósł w analizowanym okresie o 406 proc.


- To wspaniale, że rośnie liczba podróżujących samotnie, szczególnie w grupie kobiet. Podróżowanie solo nie oznacza podróży w pojedynkę i nie powinno stanowić bariery dla tych, którzy chcą zwiedzić świat. To świetny sposób na spotkanie z podobnie myślących ludzi ze wszystkich kultur - cieszy się Breffni Horgan, dyrektor ds. produktów w Hostelworld. - Rosnąca liczba podróżujących samotnie może wynikać z dostępności lepszej technologii i aplikacji, które pozwalają nam łatwo odkryć nasz następny kierunek. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że coraz więcej z nas pozostaje w danym miejscu na dłużej, bo pracę może wykonywać zdalnie.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_6a329 2018-07-17 22:10   
gość_6a329 - Profil gość_6a329
a kiedy Kuba z Katowic? Wizzair uciekł, to trzeba zagospodarować pozostały potencjał.
jsg 2018-07-17 11:27   
jsg - Profil jsg
Niektore zaczynają kierować swoje oferty dla solistów/singli.
gość_c1e9d 2018-07-17 10:57   
gość_c1e9d - Profil gość_c1e9d
Też się zaliczam do tych osób, i sobie chwalę. Ale to jest rozwiązanie dla osób, które potrafią same sobie wyjazd zorganizować. Biura podróży nie mają ofert dla "solistow".
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama