Farnborough: Sześć A320neo trafi do Omanu

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
17 lipca 2018 08:02
Pierwsza omańska niskokosztowa linia SalamAir, podpisała umowę na dostawę sześciu nowych A320neo do swojej floty. Pięć z tych maszyn będzie wynajętych od nieujawnionego leasingodawcy.
Reklama
SalamAir jest własnością Muscat National Development and Investment Company (ASAAS) i innych omańskich inwestorów prywatnych. Linia rozpoczęła operacje lotnicze 30 stycznia 2017 r. i obecnie obsługuje blisko 120 lotów tygodniowo (14 tras). Obecnie linia posiada flotę trzech samolotów A320ceo. Bazą linii jest port lotniczy w Muskacie.

Nowa flota będzie wspierać plan linii lotniczych w zakresie zwiększania liczby połączeń na popularnych jaki i dotychczas nie w pełni zagospodarowanych trasach regionalnych.

- W ciągu niespełna 18 miesięcy od rozpoczęcia naszej działalności przewieźliśmy ponad pół miliona pasażerów na całym świecie i nadal zyskujemy na znaczeniu jako wiodący budżetowy przewoźnik. Oczekujemy, że dzięki nowym A320neo będziemy mogli odnieść sukces i rozszerzyć działalność na nowych rynkach, gwarantując naszym pasażerom wspaniałe wrażenia z podróży - powiedział kapitan Mohamed Ahmed, dyrektor generalny SalamAir.


- Jako rodzima marka SalamAir wykazała ogromny potencjał, odpowiadając na zapotrzebowanie Omanu na niedrogą możliwość podróży. Nowy Airbus A320neo jest najlepszy w branży i pozwoli operatorowi osiągnąć niższe koszty operacyjne, większą oszczędność paliwa i oferować najwyższy standard komfortu pasażerów - powiedział Eric Schulz, dyrektor handlowy w firmie Airbus.

Fot. Airbus Media
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy