×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Farnborough: Sześć A320neo trafi do Omanu


Pierwsza omańska niskokosztowa linia SalamAir, podpisała umowę na dostawę sześciu nowych A320neo do swojej floty. Pięć z tych maszyn będzie wynajętych od nieujawnionego leasingodawcy.SalamAir jest własnością Muscat National Development and Investment Company (ASAAS) i innych omańskich inwestorów prywatnych. Linia rozpoczęła operacje lotnicze 30 stycznia 2017 r. i obecnie obsługuje blisko 120 lotów tygodniowo (14 tras). Obecnie linia posiada flotę trzech samolotów A320ceo. Bazą linii jest port lotniczy w Muskacie.

Nowa flota będzie wspierać plan linii lotniczych w zakresie zwiększania liczby połączeń na popularnych jaki i dotychczas nie w pełni zagospodarowanych trasach regionalnych.

- W ciągu niespełna 18 miesięcy od rozpoczęcia naszej działalności przewieźliśmy ponad pół miliona pasażerów na całym świecie i nadal zyskujemy na znaczeniu jako wiodący budżetowy przewoźnik. Oczekujemy, że dzięki nowym A320neo będziemy mogli odnieść sukces i rozszerzyć działalność na nowych rynkach, gwarantując naszym pasażerom wspaniałe wrażenia z podróży - powiedział kapitan Mohamed Ahmed, dyrektor generalny SalamAir.


- Jako rodzima marka SalamAir wykazała ogromny potencjał, odpowiadając na zapotrzebowanie Omanu na niedrogą możliwość podróży. Nowy Airbus A320neo jest najlepszy w branży i pozwoli operatorowi osiągnąć niższe koszty operacyjne, większą oszczędność paliwa i oferować najwyższy standard komfortu pasażerów - powiedział Eric Schulz, dyrektor handlowy w firmie Airbus.

Fot. Airbus Mediagość_7d9c7 - Profil
gość_7d9c7
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie