×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Farnborough: United zamawia cztery 787-9


Boeing oraz United Airlines ogłosiły podpisanie umowy w sprawie zakupu czterech kolejnych boeingów 787-9, które trafią do amerykańskiego przewoźnika.


Wartość złożonego zamówienia opiewa na kwotę 1,1 miliarda dolarów. Choć transakcja była finalizowana już wcześniej, to nie została oficjalnie potwierdzona i widniała na stronie producenta jako "niezidentyfikowana".

- Te nowe boeingi 787 stanowią kolejny krok w naszej szeroko zakrojonej strategii wymiany samolotów szerokokadłubowych. Będziemy na bieżąco informować o wdrażaniu następnych etapów tego procesu - powiedział Gerry Laderman, starszy wiceprezes ds. finansów i pełniący obowiązki dyrektora finansowego United Airlines.

Samoloty, które trafią do przewoźnika z Chicago będą posiadały trzyklasową konfigurację i na pokład zabiorą maksymalnie 250 pasażerów.


- Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego dla producenta niż powtórny zakup jego produktu. Cieszymy się, że wiodący przewoźnik, taki jak United Airlines, złożył kolejne zamówienie na boeingi 787. Ich zaufanie do tego samolotu świadczy o jego niezrównanych możliwościach i najwyższej wartości - powiedział Ihssane Mounir, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Boeing.

Amerykański producent zebrał w sumie od United Airlines zamówienia na 55 boeingów 787. Linie, wprowadzając do eksploatacji rodzinę dreamlinerów, mogły uruchomić szereg nowych tras bez międzylądowań np. z Houston do Sydney czy z San Francisco do Singapuru.

fot. Boeinggość_fb1db - Profil
gość_fb1db
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie