Farnborough: United zamawia cztery 787-9

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
17 lipca 2018 09:15
Boeing oraz United Airlines ogłosiły podpisanie umowy w sprawie zakupu czterech kolejnych boeingów 787-9, które trafią do amerykańskiego przewoźnika.
Reklama

Wartość złożonego zamówienia opiewa na kwotę 1,1 miliarda dolarów. Choć transakcja była finalizowana już wcześniej, to nie została oficjalnie potwierdzona i widniała na stronie producenta jako "niezidentyfikowana".

- Te nowe boeingi 787 stanowią kolejny krok w naszej szeroko zakrojonej strategii wymiany samolotów szerokokadłubowych. Będziemy na bieżąco informować o wdrażaniu następnych etapów tego procesu - powiedział Gerry Laderman, starszy wiceprezes ds. finansów i pełniący obowiązki dyrektora finansowego United Airlines.

Samoloty, które trafią do przewoźnika z Chicago będą posiadały trzyklasową konfigurację i na pokład zabiorą maksymalnie 250 pasażerów.


- Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego dla producenta niż powtórny zakup jego produktu. Cieszymy się, że wiodący przewoźnik, taki jak United Airlines, złożył kolejne zamówienie na boeingi 787. Ich zaufanie do tego samolotu świadczy o jego niezrównanych możliwościach i najwyższej wartości - powiedział Ihssane Mounir, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Boeing.

Amerykański producent zebrał w sumie od United Airlines zamówienia na 55 boeingów 787. Linie, wprowadzając do eksploatacji rodzinę dreamlinerów, mogły uruchomić szereg nowych tras bez międzylądowań np. z Houston do Sydney czy z San Francisco do Singapuru.

fot. Boeing
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama