×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Farnborough: Wataniya Airways pozyska 25 A320neo


Golden Falcon Aviation, wyłączny dostawca samolotów dla Wataniya Airways, potwierdził zamówienie na 25 samolotów Airbus A320neo. Zamówienie jest zgodne z porozumieniem ogłoszonym na zeszłorocznym Dubai Airshow.


Zamówienie na samoloty dla kuwejckiej linii zostało podpisane w Farnborough przez Rakana Al-Tuwaijri, dyrektora generalnego Golden Falcon Aviation oraz Erica Schulza, dyrektora handlowego Airbusa.

Linie Wataniya Airways rozpoczęły operacje lotnicze w styczniu 2009 roku lecz zawiesiły działalność w marcu 2011 roku z powodu problemów finansowych. W lipcu 2017 r. linie wznowiły działalność i obecnie posiadają flotę czterech samolotów A320 obsługujących kierunki na Bliskim Wschodzie, w Europie, Afryce i Azji ze swojej bazy w Kuwejcie. Samoloty z rodziny A320neo będą wspierać cel linii lotniczej - stać się najszybciej rozwijającą się i wiodącą linią lotniczą w kraju (dziś największe są narodowe linie Kuwait Airways).


Rodzina samolotów A320neo oferuje najnowsze technologie, w tym silniki nowej generacji i Sharklety, które łącznie zapewniają ponad 15 procent oszczędności paliwa i emisji CO2 (20 procent do roku 2020), a także ograniczenie hałasu o 50 proc. Z ponad 6100 zamówień otrzymanych od ponad 100 klientów, rodzina A320neo zdobyła około 60 procent udziału w rynku.

Fot. Airbus Media

gość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie