Farnborough: Jackson Square Aviation zamawia 30 B737 MAX wprost od Boeinga

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
17 lipca 2018 09:05
Firma leasingowa Jackson Square Aviation po raz pierwszy w swojej historii złożyła zamówienie na zakup samolotów bezpośrednio u producenta.
Reklama

Podczas właśnie rozpoczętego dorocznego międzynarodowego air show w Farnborough w Wielkiej Brytanii, Boeing i Jackson Square Aviation (JSA) poinformowały, że firma leasingowa złożyła bezpośrednie zamówienie u producenta na zakup 30 samolotów B737 MAX. Firmy ujawniły, że transakcja jest warta 3,5 miliarda dolarów podczas ceremonii podpisania umowy właśnie w Farnborough. Dzięki zawartemu porozumieniu JSA stał się setnym klientem programu Boeinga B737 MAX.


JSA należy do grupy spółek Mitsubishi UFJ Lease & Finance Company Limited (MUL). MUL jest wiodącą globalną firmą leasingową z siedzibą w Japonii notowaną na giełdach w Tokio i Nagoji. Od momentu swojego powstania w 2010 r., JSA, z siedzibą w San Francisco, stabilnie się rozwija, kupując nowoczesne samoloty od linii lotniczych na całym świecie na podstawie umów leasingu zwrotnego (sale-leaseback) oraz umów z przedpłatą dostawy (pre-delivery payment). Dotychczasowy model biznesowy JSA sprawdza się dobrze, o cym świadczy posiadany portfel 180 odrzutowców, które firma leasinguje 49 klientom w 27 krajach.

B737 MAX to najszybciej sprzedający się samolot w historii Boeinga. Jest na niego już ponad 4,6 tys, zamówień od 100 klientów na całym świecie. JSA wybrał B737 MAX w wersji 8, który oferuje od 162 do 178 miejsc pasażerskich w standardowej dwuklasowej konfiguracji i zasięg do 6,5 tys. kilometrów. Ten typ boeinga zużywa o 14 proc. mniej paliwa w stosunku do swojej poprzedniej wersji. Rodzina B737 MAX korzysta z najnowszych silników CFMI LEAP-1B, posiada system skrzydełek aerodynamicznych (winglets) i pokład wyposażony w standardzie Boeing Sky Interior, czyli elementy zapewniające wysoką wydajność, niezawodność i wygodę pasażerów.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama