Farnborough: Starlux zamawiają 17 airbusów A350 XWB

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
16 lipca 2018 11:45
Starlux Airlines, nowo powstające linie lotnicze z Tajwanu, podczas trwających targów lotniczych Farnborough Airshow zamówiły 12 airbusów A350-1000 oraz pięć airbusów A350-900.
Reklama
List intencyjny w sprawie pozyskania 17 airbusów A350 XWB podpisali Chang Kuo-wei, założyciel oraz prezes Starlux Airlines oraz Eric Schulz, dyrektor handlowy Airbusa. Porozumie zostało zawarte niedługo po tym, gdy linie Starlux zdecydowały się na pozyskanie w drodze leasingu 10 airbusów A321neo.

Linie lotnicze Starlux są nowymi liniami lotniczymi premium, zakładanymi przez Chang Kuo-wei, danego prezesa linii lotniczych EVA Air. Kuo-wei, po śmierci swojego ojca, który był właścicielem Grupy Evergreen, do której należą linie lotnicze EVA Air, został usunięty ze swojego stanowiska przez rodzeństwo przyrodnie i zdecydował się na stworzenie swoich własnych linii lotniczych.


Zgodnie z planem linie lotnicze Starlux stworzą siatkę połączeń obejmującą Azję oraz Amerykę Północną. Przewoźnik planuje zainaugurować operacje regionalne w 2020 r., a operacje dalekodystansowe w 2022 r., choć narazie jak przyznaje w wywiadach ich założyciel, nie jest pewne czy linie Starlux uzyskałyby dogodne sloty na lotnisku w Tajpej.

Według zapowiedzi, nowe linie lotnicze miałyby celować w rynek premium.

fot. Airbus

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy