×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Farnborough: Starlux zamawiają 17 airbusów A350 XWB


Starlux Airlines, nowo powstające linie lotnicze z Tajwanu, podczas trwających targów lotniczych Farnborough Airshow zamówiły 12 airbusów A350-1000 oraz pięć airbusów A350-900.


List intencyjny w sprawie pozyskania 17 airbusów A350 XWB podpisali Chang Kuo-wei, założyciel oraz prezes Starlux Airlines oraz Eric Schulz, dyrektor handlowy Airbusa. Porozumie zostało zawarte niedługo po tym, gdy linie Starlux zdecydowały się na pozyskanie w drodze leasingu 10 airbusów A321neo. 

Linie lotnicze Starlux są nowymi liniami lotniczymi premium, zakładanymi przez Chang Kuo-wei, danego prezesa linii lotniczych EVA Air. Kuo-wei, po śmierci swojego ojca, który był właścicielem Grupy Evergreen, do której należą linie lotnicze EVA Air, został usunięty ze swojego stanowiska przez rodzeństwo przyrodnie i zdecydował się na stworzenie swoich własnych linii lotniczych. 


Zgodnie z planem linie lotnicze Starlux stworzą siatkę połączeń obejmującą Azję oraz Amerykę Północną. Przewoźnik planuje zainaugurować operacje regionalne w 2020 r., a operacje dalekodystansowe w 2022 r., choć narazie jak przyznaje w wywiadach ich założyciel, nie jest pewne czy linie Starlux uzyskałyby dogodne sloty na lotnisku w Tajpej.

Według zapowiedzi, nowe linie lotnicze miałyby celować w rynek premium. 

fot. Airbus
gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie