Boeing: Decyzja o 797 w przyszłym roku

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
17 lipca 2018 09:15
Formalne ogłoszenie programu samolotów środka ryku (NMA) nastąpi dopiero w przyszłym roku, ogłosili przedstawiciele Boeinga w przeddzień targów lotniczych Farnborough Air Show.
Reklama

Amerykański producent rozważa inaugurację programu samolotów środka rynku już od 2012 r., jednak formalna decyzja o ogłoszeniu programu nie zapadnie, tak jak wcześniej oczekiwano, w drugiej połowie tego roku.

- Nie będziemy się spieszyć z podejmowaniem decyzji. Tu chodzi o opracowanie przyszłego systemu produkcji, bardziej niż o opracowanie technologii przyszłości - powiedział Dennis Muilenburg, prezydent Boeinga tuż przed rozpoczęciem targów lotniczych Farnborough Air Show.

Pomimo, iż termin ogłoszenia programu nastąpi później niż się spodziewano, Boeing utrzymuje iż zachowany zostanie termin komercyjnego debiutu samolotu, który został ustalony na rok 2025.

Samolot środka rynku (NMA) byłby następcą boeingów 757 i bezpośrednim konkurentem airbusa A321, który, obecnie jest najczęściej zamawianym samolotem środka rynku z 80 proc. udziałami w tym segmencie.


W obecnej fazie projektów Boeing pracuje nad dwoma wariantami NMA: Pierwszy z projektowanych samolotów, NMA-6X, jest samolotem pasażerskim zdolnym do zabrania na pokład 228 pasażerów, dysponującym zasięgiem 5 tys. nm. Większa wersja samolotu, NMA-7X, zabierałaby na pokład 276 pasażerów i dysponowała o 800 mn mniejszym zasięgiem niż NMA-6X.

Więcej o planach inauguracji projektu w artykule Pasazer.com: “Boeing coraz bliżej ogłoszenia programu 797?”

fot. Tomasz Śniedziewski

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama