×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Farnborough: DHL zamawia 14 boeingów 777F


Boeing poinformował, że firma logistyczna i kurierska DHL złożyła zamowienie na 14 boeingów 777F z opcjami z siedem kolejnych maszyn tego typu. Komunikat został ogłoszony tuż po rozpoczęciu targów lotniczych Farnborough International Airshow.


Zamówienie, o wartości katalogowej 4,7 mld dolarów, zostało ujawnione tuż po rozpoczęciu najważniejszych w branży tegorocznych targów lotniczych Farnborough International Airshow. Informacja o części zamówienia już wcześniej widniała na stronie internetowej Boeinga informującej o zamówieniach i dostawach, jednak amerykański producent nie ujawniał nazwy klienta. 

DHL były pierwszą firmą kurierską, która w 2009 r. stała się operatorem frachtowych wersji boeingów 777. Samoloty tego typu zostały skierowane do obsługi najważniejszych połączeń długodystansowych. Dzięki najnowszemu zamówieniu flota boeingów 777 w barwach DHL ulegnie podwojeniu. 


- Boeing 777 Freighter jest samolotem doskonale dostosowanym do potrzeb DHL, oferującym doskonałą ładowność, najwyższą niezawodność wraz ze znakomitym zasięgiem, pozwalającym obsługiwać rozbudowaną siatkę międzykontynentalnych połączeń - powiedział Kevin McAllister, prezydent Boeing Commercial Airplanes. 

Boeing 777F jest największym dwusilnikowym samolotem cargo na świecie, dysponującym maksymalną ładownością 102 ton oraz maksymalnym zasięgiem 4,9 tys. nm (ponad 9 tys. km).  

fot. DHLgość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie