×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Będą loty z Gdańska do Qingdao?


W piątek (13.07) przedstawiciele ratuszy Gdańska i wschodniochińskiego Qingdao podpisali porozumienie o współpracy. Jest dzięki temu szansa na loty między ośrodkami - podało Radio Gdańsk.


Chińscy przedstawiciele mieli rozmawiać na temat połączenia lotniczego między Gdańskiem i Qingdao z prezesem lotniska im. L. Wałęsy - Tomaszem Kloskowskim. Szczegóły mają być uzgadniane we wrześniu. Dalekowschodni partnerzy są także zainteresowani ustanowieniem rejsów morskich. 

Na spotkaniu byli obecni pomorscy przedsiębiorcy, którzy chcą nawiązywać współpracę z chińskimi firmami, głównie z branży budowlanej a także przemysłu elektronicznego. Prócz tego, jak zauważył Quanji Cai wiceprezes Chińskiej Agencji Turystyki w Qingdao, istnieje możliwość nawiązania istotnych powiązań turystycznych między regionami.


Nie wiadomo która chińska linia miałaby obsługiwać loty do Gdańska. Qingdao ma połączenie z trzema miastami w Europie: z Frankfurtem (Lufthansa), Londynem-Heathrow i Moskwą-Szeremietiewem (oba realizowane przez Beijing Capital Airlines). Na miejscowym lotnisku swoją bezę operacyjną mają Shandong Airlines (powiązany z Air China, która ma 22,8 proc. udziałów) oraz Qingdao Airlines. Żadna jednak z tych linii nie posiada samolotów mogących wykonywać rejsy międzykontynentalne. Qingdao Liuting Airport stanowi także pomocniczy hub dla Beijing Capital Airlines i China Eastern Airlines, które z kolei w swojej flocie służą maszyny szerokokadłubowe. 

fot. Dominik Sipinski

gość_d66bb - Profil
gość_d66bb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie