Będą loty z Gdańska do Qingdao?

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
16 lipca 2018 08:10
20 komentarzy
W piątek (13.07) przedstawiciele ratuszy Gdańska i wschodniochińskiego Qingdao podpisali porozumienie o współpracy. Jest dzięki temu szansa na loty między ośrodkami - podało Radio Gdańsk.
Reklama

Chińscy przedstawiciele mieli rozmawiać na temat połączenia lotniczego między Gdańskiem i Qingdao z prezesem lotniska im. L. Wałęsy - Tomaszem Kloskowskim. Szczegóły mają być uzgadniane we wrześniu. Dalekowschodni partnerzy są także zainteresowani ustanowieniem rejsów morskich.

Na spotkaniu byli obecni pomorscy przedsiębiorcy, którzy chcą nawiązywać współpracę z chińskimi firmami, głównie z branży budowlanej a także przemysłu elektronicznego. Prócz tego, jak zauważył Quanji Cai wiceprezes Chińskiej Agencji Turystyki w Qingdao, istnieje możliwość nawiązania istotnych powiązań turystycznych między regionami.


Nie wiadomo która chińska linia miałaby obsługiwać loty do Gdańska. Qingdao ma połączenie z trzema miastami w Europie: z Frankfurtem (Lufthansa), Londynem-Heathrow i Moskwą-Szeremietiewem (oba realizowane przez Beijing Capital Airlines). Na miejscowym lotnisku swoją bezę operacyjną mają Shandong Airlines (powiązany z Air China, która ma 22,8 proc. udziałów) oraz Qingdao Airlines. Żadna jednak z tych linii nie posiada samolotów mogących wykonywać rejsy międzykontynentalne. Qingdao Liuting Airport stanowi także pomocniczy hub dla Beijing Capital Airlines i China Eastern Airlines, które z kolei w swojej flocie służą maszyny szerokokadłubowe.

fot. Dominik Sipinski


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_6dad7 2018-07-17 16:16   
gość_6dad7 - Profil gość_6dad7
Kto tu się wykłóca o KRK??? Nikt, a daj Boże nawet A380 Qantasa na trasie GDN - SYD...
gość_563a3 2018-07-17 09:19   
gość_563a3 - Profil gość_563a3
gość_26378: Qingdao to głównie Haier i Hisense (branża AGD) oraz browar Tsingdao. No i bodajże czwarty lub piąty pod względem przeładunku port chiński. Mimo że samo miasto jest dosyć nowoczesne, europejskie i sympatyczne, to turystycznie leży na uboczu, a poza górą Laoshan i zatłoczonymi plażami miejskimi niewiele ma do zaoferowania, a przynajmniej miało kilkanaście lat temu, gdy tam studiowałem.
Branża tekstylno odzieżowa to okolice Hangzhou i Shaoxing (na pd-zach od Szanghaju) oraz delta Rzeki Perłowej (Kanton i okolice).
spotter10 2018-07-17 08:23   
spotter10 - Profil spotter10
gość_0ed94 -> Bo my jakoś tutaj w Gdańsku już od lat mamy, że podchodzimy do pewnych kwestii ze spokojem. Owszem, cicha konkurencja z KRK jest, bo chcemy dorównać temu lotnisku. I tutaj jest słowo klucz: "dorównać". Czyli nie zżera nas zazdrość, że KRK ma tyle a tyle pax, tylko co by tu zrobić, aby u nas było ich jeszcze więcej.
Na dodatek nie mamy w okolicy lotniska w miejscu, z którym historycznie bylibyśmy zwaśnieni. Więc GDN tak sobie siedzi cichutko i się powoli rozwija :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama