×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prezes Nordiki podał się do dymisji


Jaan Tamm, prezes zarządu estońskiego przewoźnika lotniczego Nordica, złożył dziś (12.07) rezygnację z pełnionej funkcji na ręce rady nadzorczej Nordic Aviation Group AS.Tamm stał na czele zarządu Nordiki od momentu powstania firmy w październiku 2015 roku. W ciągu niespełna trzech lat uczynił z niej jedną z najbardziej konkurencyjnych linii lotniczych w swoim regionie, zatrudniającą przy tym prawie 450 specjalistów w dziedzinie lotnictwa w Estonii i innych krajach Europy.

Przewoźnik, opierając swą flotę na 18 samolotach, głównie produkcji Bombardiera, uruchomił w tym czasie 21 bezpośrednich połączeń z lotniska w Tallinie, dzięki czemu Nordica została największym przewoźnikiem w stolicy Estonii. W 2017 r. z jej usług skorzystało 613 tys. pasażerów, czyli o 60 proc. więcej niż w roku poprzednim. Do sukcesów ustępującego prezesa należy zaliczyć także fakt, że ostatni rok finansowy zakończył się, znacznie wyższym od zapowiadanego, zyskiem w wysokości prawie 900 tys. euro.

- Państwo powierzyło nam zadanie stworzenia linii lotniczych, które zaoferują bezpośrednie loty z Tallina do miejsc ważnych dla mieszkańców Estonii, a przy tym zbudowania korzystnych warunków dla zrównoważonego rozwoju firmy - powiedział Jaan Tamm. - Moim zdaniem osiągnęliśmy to wszystko, jak również większość zadań, które postawiliśmy sobie w biznesplanie, kiedy zakładaliśmy firmę. Za nami trzy niezwykle intensywne lata i chciałbym podziękować całemu zespołowi Nordiki - naszym pilotom, personelowi pokładowemu i biurowemu - za ich wspólny wysiłek i osiągnięcia. Mając to wszystko na uwadze, uważam również, że nadszedł czas, aby firma wyznaczyła sobie nowe cele pod kierownictwem nowego menedżera - dodał Tamm.


Rezygnacja została już przyjęta, o czym poinformował Peeter Tohver, przewodniczący rady nadzorczej Nordic Aviation Group AS:

Rozpoczęcie działalności gospodarczej jest trudne, ale Jaanowi i jego zespołowi udało się stworzyć rentowne linie lotnicze oraz osiągnąć wszystkie wyznaczone cele. Jednocześnie rozumiem i akceptuję podjętą przez niego decyzję - powiedział Tohver.

Tohver dodał, że obowiązki ustępującego prezesa przejmie obecny członek rady nadzorczej Hannes Saarpuu

- Hannes obejmie stanowisko tymczasowo do czasu znalezienia przez nas nowego prezesa zarządu w drodze otwartego konkursu - wyjaśnił.

Hannes Saarpuu posiada doświadczenie w dziedzinie zarządzania firmą z branży usługowej, ponieważ przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora przewoźnika autobusowego Lux Express. Posiada również doświadczenie zawodowe w dziedzinie lotnictwa.

fot. Flickrgość_8daef - Profil
gość_8daef
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie