Prezes Nordiki podał się do dymisji

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
12 lipca 2018 16:01
5 komentarzy
Jaan Tamm, prezes zarządu estońskiego przewoźnika lotniczego Nordica, złożył dziś (12.07) rezygnację z pełnionej funkcji na ręce rady nadzorczej Nordic Aviation Group AS.
Reklama

Tamm stał na czele zarządu Nordiki od momentu powstania firmy w październiku 2015 roku. W ciągu niespełna trzech lat uczynił z niej jedną z najbardziej konkurencyjnych linii lotniczych w swoim regionie, zatrudniającą przy tym prawie 450 specjalistów w dziedzinie lotnictwa w Estonii i innych krajach Europy.

Przewoźnik, opierając swą flotę na 18 samolotach, głównie produkcji Bombardiera, uruchomił w tym czasie 21 bezpośrednich połączeń z lotniska w Tallinie, dzięki czemu Nordica została największym przewoźnikiem w stolicy Estonii. W 2017 r. z jej usług skorzystało 613 tys. pasażerów, czyli o 60 proc. więcej niż w roku poprzednim. Do sukcesów ustępującego prezesa należy zaliczyć także fakt, że ostatni rok finansowy zakończył się, znacznie wyższym od zapowiadanego, zyskiem w wysokości prawie 900 tys. euro.

- Państwo powierzyło nam zadanie stworzenia linii lotniczych, które zaoferują bezpośrednie loty z Tallina do miejsc ważnych dla mieszkańców Estonii, a przy tym zbudowania korzystnych warunków dla zrównoważonego rozwoju firmy - powiedział Jaan Tamm. - Moim zdaniem osiągnęliśmy to wszystko, jak również większość zadań, które postawiliśmy sobie w biznesplanie, kiedy zakładaliśmy firmę. Za nami trzy niezwykle intensywne lata i chciałbym podziękować całemu zespołowi Nordiki - naszym pilotom, personelowi pokładowemu i biurowemu - za ich wspólny wysiłek i osiągnięcia. Mając to wszystko na uwadze, uważam również, że nadszedł czas, aby firma wyznaczyła sobie nowe cele pod kierownictwem nowego menedżera - dodał Tamm.


Rezygnacja została już przyjęta, o czym poinformował Peeter Tohver, przewodniczący rady nadzorczej Nordic Aviation Group AS:

- Rozpoczęcie działalności gospodarczej jest trudne, ale Jaanowi i jego zespołowi udało się stworzyć rentowne linie lotnicze oraz osiągnąć wszystkie wyznaczone cele. Jednocześnie rozumiem i akceptuję podjętą przez niego decyzję - powiedział Tohver.

Tohver dodał, że obowiązki ustępującego prezesa przejmie obecny członek rady nadzorczej Hannes Saarpuu:

- Hannes obejmie stanowisko tymczasowo do czasu znalezienia przez nas nowego prezesa zarządu w drodze otwartego konkursu - wyjaśnił.

Hannes Saarpuu posiada doświadczenie w dziedzinie zarządzania firmą z branży usługowej, ponieważ przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora przewoźnika autobusowego Lux Express. Posiada również doświadczenie zawodowe w dziedzinie lotnictwa.

fot. Flickr
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gość_2d25c 2018-07-16 12:16   
gość_2d25c - Profil gość_2d25c
"Hannes obejmie stanowisko tymczasowo do czasu znalezienia przez nas nowego prezesa zarządu w drodze otwartego konkursu" - tymczasem w LOTcie stanowiska obejmuje się z politycznego nadania. Ot, różnica między Polską a Europą.
gość_07a4f 2018-07-13 08:55   
gość_07a4f - Profil gość_07a4f
Jestesmy dumnym narodem i nie pozwolimy aby Nordica zarządzali obcy
gość_e7598 2018-07-13 01:00   
gość_e7598 - Profil gość_e7598
Ciekawe czy to ma związek z ogłoszonym oficjalnie zyskiem firmy a może w końcu pozbywają się największego wroga Embraera i ujednolicą w końcu flotę pod spółkę matkę
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama