Wrocław wśród liderów pod względem rozwoju sieci połączeń

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
12 lipca 2018 09:26
12 komentarzy
Port Lotniczy Wrocław znalazł się w pierwszej dziesiątce europejskich portów lotniczych pod względem rozwoju sieci połączeń - wynika z rankingu przygotowanego przez magazyn „Anker Report” na podstawie danych serwisu Flight Global.
Reklama

Aktualna siatka lotów z Wrocławia liczy 85 połączeń. Wśród nich są loty oferowane przez linie takie jak Swiss, Air France, a od października także Brussels Airlines.

- Ostatnie dwa lata był dla nas okresem wzmożonej pracy nad rozwojem siatki połączeń. We Wrocławiu debiutowały nowe kierunki i nowe linie. Ofertę przewoźników sieciowych wzbogaciliśmy o loty do Brukseli, Paryża CDG, Zurychu i Stuttgartu. Stale rozwijamy także siatkę połączeń niskokosztowych – tłumaczy Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W rankingu znalazły się lotniska, które najbardziej rozwinęły siatkę połączeń w przeciągu ostatniego roku (porównano ofertę aktualną w okresie od maja do września 2018 r. z ofertą tego samego okresu poprzedniego roku). Przez ten czas siatka wrocławskiego portu poszerzyła się aż o 21 kierunków obsługiwanych przez linie sieciowe międzynarodowe, niskokosztowe i czarterowe. Te nowości dały wrocławskiemu lotnisku 7. pozycję w Europe w zaprezentowanym zestawieniu.


Na czele zestawienia przygotowanego przez magazyn „Anker Report” znalazł się port lotniczy w Antalyi, którego siatka połączeń przez rok wzbogaciła się o 47 tras. Dalsze miejsca zajęły chronologicznie Moskwa-Wnukowo, Berlin-Tegel, Ljublana, Malta oraz Paryż-CDG. W rankingu znalazł się także port lotniczy w Poznaniu, który zyskał 14 nowych tras.

Od początku roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył łącznie ponad 1,5 mln pasażerów (czyli o 15,7% więcej niż przed rokiem). Tylko w samym czerwcu było to ponad 352 tys. pasażerów, co oznacza wzrost ruchu aż o 26,2% (w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego). Zgodnie z prognozami, w całym 2018 roku lotnisko obsłuży ponad 3,2 mln pasażerów.

Wrocławskie lotnisko w 2012 roku otrzymało prestiżowy tytuł ,,Najbardziej Przyjaznego Lotniska w Polsce”. Aż czterokrotnie sięgało po nagrodę „Business Traveller Award” dla najlepszego regionalnego lotniska w Polsce. Przyznano ją za rok 2016, 2015, 2014 i 2013.

Raport dostępny na stronie: https://anker-report.com/

Fot. Port Lotniczy Wrocław
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_2d25c 2018-07-16 14:00   
gość_2d25c - Profil gość_2d25c
Z punktu widzenia pasażera lotnisko we Wrocławiu to jedno z najwygodniejszych w Polsce. Jedyny minus to słaba oferta handlowo-gastronomiczna, zwłaszcza w strefie zastrzeżonej.
gość_cb99e 2018-07-16 10:29   
gość_cb99e - Profil gość_cb99e
Też mi się wydaje ze BA wpierw umocni swoja pozycje w Krakowie niż uruchamial nowe loty z portów regionalnych
gość_38378 2018-07-15 16:57   
gość_38378 - Profil gość_38378
BA szybciej chyba odpali 2 lot dziennie do Krakowa bo ma tam swoje centrum finansowe, zakupowe i IT. Do tego sporo innych centrów usług z brytyjskim koneksjami.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama