Wizz Air: Zimowe cięcia na trasach z Polski

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
11 lipca 2018 09:01
49 komentarzy
Wizz Air usunął w ostatnich dniach ze swojego systemu rezerwacyjnego kilkanaście tras z Warszawy, Katowic czy Wrocławia. Część z tras zostanie zawieszona po wakacjach, część wraz z zakończeniem tegorocznego sezonu letniego.
Reklama

Łącznie zimowa oferta przewoźnika z tych trzech wymienionych polskich miast będzie uboższa o 15 tras. Największe polskie lotnisko straci siedem połączeń:
 • Warszawa - Bazylea (loty do 27 października)
 • Warszawa - Bratysława (loty do 11 października)
 • Warszawa - Billund (loty do 15 września)
 • Warszawa - Lizbona (loty do 26 października)
 • Warszawa - Nicea (loty do 27 października)
 • Warszawa - Porto (loty do 24 października)
 • Warszawa - Wilno (loty do 19 października)

- Wizz Air stale monitoruje ruch na wszystkich trasach, aby oferować jak najniższe ceny swoich najpopularniejszych usług. Powszechną praktyką w branży lotniczej są zmiany częstotliwości lotów w zależności od sezonu oraz zainteresowania poszczególnymi trasami. Wizz optymalizuje swoją siatkę połączeń z Warszawy, Katowic i Wrocławia w zależności od wydajności trasy i zapotrzebowania rynku - mówi w rozmowie z Pasazer.com Andras Rado, specjalista ds. komunikacji Wizz Air.


Siatka połączeń ze stolicy Górnego Śląska również zostanie odchudzona o siedem tras. Z rozkładu znikną także połączenia ogłoszone zaledwie przed kilkoma miesiącami, m.in. do Memmingen:
 • Katowice - Agadir (loty zostały całkowicie wycofane z systemu rezerwacyjnego)
 • Katowice - Bari (loty do 27 października)
 • Katowice - Glasgow (loty do 27 października)
 • Katowice - Lizbona (loty do 24 października)
 • Katowice - Memmingen (loty do 14 września)
 • Katowice - Neapol (loty do 27 października)
 • Katowice - Teneryfa (loty do 26 października)
Ponadto węgierska linia wycofała się z lotów z Wrocławia do Agadiru. Bilety na to połączenie nie są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

- Połączenia z Warszawy do Billund, Bari, Bazylei, Lizbony, Nicei, Porto, z Katowic do Bolonii, Glasgow, Agadiru, na Teneryfę oraz z Wrocławia do Agadiru będą obsługiwane tylko w sezonie letnim - dodaje Rado.

Trzy tygodnie temu pisaliśmy także o likwidacji lotów z Gdańska do Barcelony i Lizbony. Jeszcze wcześniej, linia zrezygnowała z lotów do stolicy Katalonii z Poznania.

Pasażerowie, których dotyczą te zmiany są o nich informowani i mogą skorzystać z innych połączeń, otrzymać zwrot kosztów lub 120 proc. wartości rezerwacji na konto Wizz.

Wizz Air obsługując 160 tras do 30 krajów w siatce połączeń z Polski, wprowadzając w tym roku 21 nowych tras pozostaje zaangażowany w działalność na rynku w Polsce.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_e083a 2018-07-26 14:01   
gość_e083a - Profil gość_e083a
Wczoraj (25 lipca) linia Wizz Air opublikowała wynik kwartalne "Q1 FY19 Results" (obejmuje okres kwiecień-czerwiec 2018).
Kilka ciekawych danych:
- liczba pasażerów 8,6 mln (wzrost o 20% r/r)
- liczba lotów 48098 (wzrost o 16% r/r)
ale:
- liczba odwołanych lotów: 145 (wzrost o 426% r/r)
- liczba opóźnień 3+ godzin: 306 (wzrost o 95% r/r)
- punktualność 74% (spadek o 7,8ppt r/r)
gość_29db9 2018-07-16 12:34   
gość_29db9 - Profil gość_29db9
Zgodnie z rozporządzeniem UE 261/04 WizzAir powinien też zaoferować możliwość lotu innymi liniami lotniczymi, ale tego nie robi. Podobnie było z RyanAir w zeszłym roku, aczkolwiek RyanAir uległ po skargach i groźbach kilku regulatorów z Europy Zach., szczególnie brytyjskiego. Inna rzecz, że potem były problemy z wyegzekowaniem od nich tego prawa.
Niestety, Wizz Air w Europie Zach. ma dużo mniejsze znaczenie niż RyanAir, więc pewno nie wzbudzi to szczególnego zainteresowania ich instytucji kontrolnych, zaś na ULC liczyć nie można - nie są zbytnio zainteresowani pomaganiem pasażerom. Oczywiście, można później do nich pisać indywidualne skargi, ale na pomoc zbiorową i z własnej inicjatywy od tej niezbyt operatywnej instytucji liczyć nie można (jak zresztą od innych instytucji państwowych, vide casus Amber Gold).
gość_80feb 2018-07-13 01:18   
gość_80feb - Profil gość_80feb
Moja rezerwacja z Katowic do Agadiru po 2 dniach zmieniona na Luton. kpina w biały dzień.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama