×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish Airlines chcą zwiększyć obecność w Indiach i Chinach


Indie i Chiny to dwa rynki, na których linie lotnicze Turkish Airlines upatrują największy potencjał rozwoju. 
Przedstawiciele Turkish Airlines zdradzili plany na przyszłość, w obliczu zbliżających się 29 października tego roku przenosin na nowy port lotniczy w Stambule. W ciągu trzech ostatnich lat linie lotnicze nie rozwijały się tak szybko, jak by tego chciały, z uwagi na ograniczenia przepustowości obecnego portu lotniczego Ataturk International Airport. Brak możliwości szybkiego rozwoju zmuszał przewoźnika do odroczenia procesu dostaw samolotów. 

Od końca października, Turkish Airlines zyskają możliwość nieskrępowanego rozwoju i w związku z tym już dzisiaj planują możliwe kierunki ekspansji. 

- Każdego dnia, nasi ludzie z działu marketingu poszukują nowych możliwych kierunków. Oczywiście, niektóre z nich znajdują się w Europie i Afryce, ale naszym głównym rynkiem są Indie, drugim są Chiny, a trzecim Kanada - powiedział Bilal Eksi, prezes Turkish Airlines w rozmowie z Business Travel News. 


Prezes Turkish Airlines zdradził, że kierowane przez niego linie lotnicze przed samodzielnym otwieraniem lotów do Indii i Chin, chciałyby nawiązać współpracę z lokalnymi partnerami w tych krajach. 

- Mam nadzieję, że będziemy mogli ogłosić współpracę na dobrych warunkach z niektórymi przewoźnikami z Indii. W tej chwili prowadzimy także negocjacje z kilkoma liniami lotniczymi z Chin. Równocześnie staramy się o pozyskanie praw na wykonywanie operacji lotniczych do Indii, Chin oraz Kanady i mam nadzieję że uda nam się uzyskać stosowne pozwolenia - dodał Eksi. 

Obecnie linie lotnicze Turkish Airlines obsługują codzienne loty do Delhi oraz Bombaju w Indiach oraz codzienne loty do Pekinu, Guangzhou oraz Szanghaju w Chinach. Przewoźnik obsługuje także codzienne połączenie do Tajpej na Tajwanie oraz obsługiwane sześć razy w tygodniu loty do Hongkongu. 

Flota dalekodystansowa Turkish Airlines składa się z 33 boeingów 777-300ER oraz 62 airbusów A330. Przewoźnik posiada zamówienia na 25 boeingów 787-9 z opcjami na kolejne pięć maszyn tego typu, oraz na 25 airbusów A350-900 z opcjami na pięć kolejnych maszyn. 

fot. Tomasz Śniedziewskigość_e672f - Profil
gość_e672f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie