5 pytań do... Renaty Kusznierskiej (Selina)

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
10 lipca 2018 08:52
4 komentarze
Selina konsekwentnie przygotowuje się do wejścia na polski rynek. Od połowy czerwca 2018 r. funkcję dyrektora zarządzającego na Polskę pełni Renata Kusznierska. Rozmawialiśmy z nią na temat planów rozwoju firmy w naszym kraju.
Reklama

Renata Kusznierska ma 18-letnie doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami na wybranych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, zwłaszcza nieruchomościami handlowymi. Pełniła funkcje kierownicze w tak renomowanych firmach jak DTZ Zadelhoff, Carrefour, Savills oraz Cushman & Wakefield. Oprócz zarządzania nieruchomościami oraz aktywami, była odpowiedzialna m.in. za doradztwo strategiczne, w tym doradztwo kapitałowe, a także pośrednictwo w zakresie najmu na rzecz wynajmujących. Na swoim nowym stanowisku będzie odpowiedzialna za pozyskiwanie inwestorów oraz nieruchomości, a także budowę polskiego zespołu. W przyszłości będzie też sprawowała nadzór nad zarządzaniem obiektami działającymi pod marką Selina w naszym kraju.


Pasazer.com: Co skłoniło Państwa do zainteresowania się rynkiem polskim?

Renata Kusznierska: Wybraliśmy Polskę jako jeden z pierwszych europejskich rynków, na który chcemy wprowadzić markę Selina, ze względu na duży potencjał tego kraju. Jest on bardzo atrakcyjny turystycznie – oferuje wyjątkowe połączenie ciekawej historii i tradycji z bogatymi walorami przyrodniczymi. Dodatkowo, jest bardzo dobrze skomunikowany, nawet z odległymi zakątkami świata. Nic więc dziwnego, że cieszy się coraz większą popularnością wśród obcokrajowców. Także Polacy coraz chętniej podróżują po swoim kraju i korzystają z usług hotelowych. Dodatkowo, w Polsce rozwija się coworking, tworząc atrakcyjne środowisko biznesowe dla startupów i cyfrowych nomadów, czyli osób poszukujących elastyczności i chcących pracować z dowolnego miejsca na świecie. Ponadto, wzrost gospodarczy kraju przyciąga inwestorów.

Pasazer.com: Patrząc na profil Państwa hoteli podstawową grupą klientów, która znajduje się w kręgu zainteresowania Seliny są tzw. Millenialsi. Czy uważają Państwo, że w Polsce ta grupa konsumencka jest już wystarczająco ukształtowana? Na jakich jeszcze gości liczycie?

Renata Kusznierska: Selina została stworzona z myślą o współczesnych podróżnych – osobach, które chcą zwiedzać świat bez ograniczeń oraz mieć możliwość elastycznej pracy z każdego miejsca. Wielu z nich to Millenialsi i tzw. Nextersi, którzy mają znaczący wpływ na trendy rynkowe. Często nie są oni przywiązani do jednego miejsca – żyją chwilą, cenią sobie elastyczność, są otwarci na nowe doświadczenia oraz odmienne kultury i chętnie dzielą się swoim światem z innymi, zarówno offline, jak i online. Jestem przekonana, że Selina w pełni odpowiada na ich potrzeby. Nasza oferta skierowana jest jednak nie tylko do Millenialsów i Nextersów, ale do wszystkich, którzy kochają podróżować, poznawać świat i nowych ludzi oraz nawiązywać kontakty z lokalną społecznością, lub po prostu chcą przeżyć niezapomniane wakacje.


Pasazer.com: Niedawno szukali państwo obiektu w Krakowie, teraz rozglądacie się w Warszawie. Czy to znaczy, że w Małopolsce już wybór został dokonany? Kiedy możemy się spodziewać, że hotel Państwa marki przyjmie pierwszych gości w Polsce?

Renata Kusznierska: Obecnie poszukujemy nieruchomości zarówno w Krakowie, jak i w Warszawie. Pierwszy hotel Selina otworzymy w jednym z tych miast najszybciej jak to będzie możliwe. Będziemy Państwa na bieżąco informować o wszystkich osiąganych przez nas kamieniach milowych. Jednym z nich jest bez wątpienia pozyskanie pierwszej lokalizacji w Polsce.

Pasazer.com: Po Krakowie i Warszawie czy są jakieś inne miasta, którymi Selina się interesuje?

Renata Kusznierska: Tak, poszukujemy również nieruchomości w Trójmieście, Wrocławiu, Zakopanem, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Lublinie, Toruniu i Bydgoszczy, przy czym koncentrujemy się na większych miastach. Jednak obecnie naszym priorytetem jest Warszawa i Kraków.

Pasazer.com: Czym chcą Państwo zachęcić gości, aby to właśnie hotel pod szyldem Selina wybrali na swój pobyt? Czy oferujecie jakieś dodatkowe atrakcje, które szczególnie wyróżniają albo np. wyjątkowy program lojalnościowy?

Selina to absolutnie wyjątkowy koncept, do tej pory nieobecny na polskim rynku hotelarskim. Łącząc styl i komfort hotelu butikowego z wyjątkową atmosferą towarzyską, zapewnia swoim gościom niepowtarzalne doświadczenia, jakich nie znajdą nigdzie indziej. Składa się na nie ciekawy design, tworzony przy współpracy z lokalnymi artystami i rzemieślnikami, szeroka oferta noclegowa (od akademików po prywatne, luksusowe pokoje i apartamenty) i rekreacyjna oraz rozległe przestrzenie wspólne. Wszystko to umożliwia odkrywanie różnych zakątków świata oraz integrację z miejscową ludnością i innymi podróżującymi, wypoczynek, zabawę, a także pracę zdalną. Goście mają do dyspozycji strefy coworkingowe oraz wellness, jak również liczne przestrzenie zaaranżowane w taki sposób, aby sprzyjały one nawiązywaniu relacji z innymi. Mogą też skorzystać z oferty wycieczek umożliwiających nie tylko zwiedzanie, ale także interakcje z miejscową ludnością. Jestem przekonana, że Selina będzie się cieszyć dużą popularnością, nie tylko wśród turystów z zagranicy, ale także wśród Polaków.

Pasazer.com: Dziękuję za rozmowę.

wywiad przeprowadził Mirosław Pachowicz
fot. mat. prasowe


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_e73a3 2018-07-11 14:00   
gość_e73a3 - Profil gość_e73a3
Co za bełkot. Obowiązek autoryzacji wywiadu to spowodował?
adam7691 2018-07-10 16:18   
adam7691 - Profil adam7691
korporacyjny bełkot
gość_c4dfb 2018-07-10 16:04   
gość_c4dfb - Profil gość_c4dfb
No wreszcie mowi sie o Poznaniu
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama