×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ANA odwoła ponad 100 lotów z powodu Trentów


Japońskie All Nippon Airways odwołają 113 lotów w okresie 6-12.07 z powodu konieczności przeprowadzenia dodatkowych przeglądów na silnikach Rolls-Royce Trent.


Z rozkładu lotów wynika, że w tym czasie zaplanowano 316 lotów z wykorzystaniem dreamlinerów w obydwu wersjach - 787-8 i 787-9. Jak łatwo więc policzyć, przewoźnik odwoła więc przeszło jedną trzecią zaplanowanych lotów.

Biorąc jednak pod uwagę, że ANA w tym samym terminie ma zaplanowanych łącznie ponad 3,2 tys. połączeń krajowych, to można uznać, że na tle całości liczba odwołanych lotów nie robi większego wrażenia.

Przez ostatnie dwa lata bardzo ściśle współpracowaliśmy z Rolls Royce'em i organami regulacyjnymi - mówią przedstawiciele ANA. - Jednak z powodu dodatkowych obowiązkowych inspekcji, które zostały ogłoszone przez japoński Urząd Lotnictwa Cywilnego obejmujących dwa razy więcej silników do kontroli, odwołujemy pewną liczbę lotów - komentuje sprawę linia lotnicza.


ANA jest największym operatorem boeingów 787 napędzanych silnikami Rolls-Royce Trent 1000 Package B, które zostały włączone do systemu kontroli brytyjskiego producenta w celu rozwiązania problemów związanych z trwałością.

O problemach z silnikami szerokokadłubowych modeli Boeinga pisaliśmy miesiąc wcześniej, w tekście "Rolls-Royce ostrzega przed masowymi uziemieniami Dreamlinerów", a także w raporcie "Problemy z nowymi silnikami dotykają branżę".

fot. Piotr Bożyk


gość_a0819 - Profil
gość_a0819
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie