×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: W czerwcu ponad 26 proc. wzrostu


W czerwcu wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 352 tys. pasażerów, notując przy tym 26 proc. wzrost w stosunku do szóstego miesiąca 2017 roku.Liczba pasażerów według miesięcy
W sukcesie wciąż największy udział mają tzw. tanie linie lotnicze, które przewiozły ponad 186 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 28,3 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Lotnisko deklaruje, że na większości tras obsługiwanych przez tanie linie samoloty są wypełnione w ponad 90 proc., a zwłaszcza dotyczy to  lotów na Wyspy Brytyjskie oraz do krajów Europy Południowej. Największym powodzeniem cieszą się: Alicante, Majorka, Girona, Kreta czy Malta, jak również połączenia na Teneryfę, do Portugalii i do Włoch (LF na lotach do Bergamo wynosi niespełna 94 proc.).

Lotnisko zwraca jednak uwagę na doskonałe wyniki przewoźników tradycyjnych, podając jako przykład uruchomione w maju połączenie Air France do Paryża. Łącznie w czerwcu z międzynarodowych połączeń sieciowych skorzystało łącznie ponad 44 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 28 proc. w porównaniu z czerwcem 2017.

Uwagę zwracają bardzo dobre wyniki przewoźników sieciowych, w tym zwłaszcza nowego połączenia do Paryża. W ofercie tanich linii niezmiennie ogromną popularnością cieszą się kierunki południowe, tym bardziej że podróżni mają coraz bogatszy wybór atrakcyjnych połączeń. Sukcesywnie rośnie też zainteresowanie ofertą biur podróży. Teraz przed nami jest lipiec, czyli szczyt sezonu wakacyjnego. Dlatego możemy spodziewać się kolejnego rekordu – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Na koniec należy jeszcze podkreślić, że także w sektorze ruchu czarterowego odnotowano wyraźne wzrosty. W czerwcu z oferty biur podróży skorzystało ponad 92 tys. podróżnych, co oznacza wzrost o prawie 96 proc. w stosunku do czerwca poprzedniego roku.

Od stycznia Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 1,5 mln pasażerów, czyli o blisko 16 proc. więcej niż przed rokiem.gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie