Wrocław: W czerwcu ponad 26 proc. wzrostu

5 lipca 2018 11:45
11 komentarzy
W czerwcu wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 352 tys. pasażerów, notując przy tym 26 proc. wzrost w stosunku do szóstego miesiąca 2017 roku.
Reklama
Statystyki Wrocław (WRO)
 
W sukcesie wciąż największy udział mają tzw. tanie linie lotnicze, które przewiozły ponad 186 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 28,3 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Lotnisko deklaruje, że na większości tras obsługiwanych przez tanie linie samoloty są wypełnione w ponad 90 proc., a zwłaszcza dotyczy to lotów na Wyspy Brytyjskie oraz do krajów Europy Południowej. Największym powodzeniem cieszą się: Alicante, Majorka, Girona, Kreta czy Malta, jak również połączenia na Teneryfę, do Portugalii i do Włoch (LF na lotach do Bergamo wynosi niespełna 94 proc.).

Lotnisko zwraca jednak uwagę na doskonałe wyniki przewoźników tradycyjnych, podając jako przykład uruchomione w maju połączenie Air France do Paryża. Łącznie w czerwcu z międzynarodowych połączeń sieciowych skorzystało łącznie ponad 44 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 28 proc. w porównaniu z czerwcem 2017.

Uwagę zwracają bardzo dobre wyniki przewoźników sieciowych, w tym zwłaszcza nowego połączenia do Paryża. W ofercie tanich linii niezmiennie ogromną popularnością cieszą się kierunki południowe, tym bardziej że podróżni mają coraz bogatszy wybór atrakcyjnych połączeń. Sukcesywnie rośnie też zainteresowanie ofertą biur podróży. Teraz przed nami jest lipiec, czyli szczyt sezonu wakacyjnego. Dlatego możemy spodziewać się kolejnego rekordu – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Na koniec należy jeszcze podkreślić, że także w sektorze ruchu czarterowego odnotowano wyraźne wzrosty. W czerwcu z oferty biur podróży skorzystało ponad 92 tys. podróżnych, co oznacza wzrost o prawie 96 proc. w stosunku do czerwca poprzedniego roku.

Od stycznia Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 1,5 mln pasażerów, czyli o blisko 16 proc. więcej niż przed rokiem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_3def3 2018-07-07 21:32   
gość_3def3 - Profil gość_3def3
W tym i przyszłym roku raczej nie liczyłabym na nowe połączenie sieciowe z Wrocławia. Pomijam tutaj połączenie do Brukseli Brusselsairlines
gość_12e54 2018-07-07 14:52   
gość_12e54 - Profil gość_12e54
Jako Poznaniak jestem wkurzony na POZ, że nie można nawet do OPO i LIS bezpośrednio lecieć. I dużo kasiorki trzeba znowu wydać na Lufthansę do MUC/FRA. Ale lepiej tak, niż jechać do WRO. Jak będzie ekspresówka to chyba Ryanem z WRO.

Ja podobnie. Nie mówiąc, że POZ powinien mieć bezpośrednie połączenia transatlantyckie czy azjatyckie, nie pomijając z najważniejszymi habami przesiadkowymi w Europie
gość_dbc15 2018-07-06 00:08   
gość_dbc15 - Profil gość_dbc15
gość_b9e2e: Niekoniecznie. Jak obserwuję czasami parking we WRO, to zazwyczaj widzę rejestracje- oczywiście- w zdecydowanej większości z Dolnego Śląska. Poza tym jest trochę Opolskich, Wielkopolskich (chociaż najczęściej z południa województwa), lubuskich, czy czeskich z pobliskich rejonów (Liberecki, Kralowo-Hradecki, Ołomuniecki i Perdubicki).

Poznań też ma trochę fajnych kierunków jakby nie patrzeć, ale wydaje mi się że POZ idzie w stronę takiego drugiego czarterowego giganta po KTW.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy