×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Etihad Airways potwierdzają kontynuację współpracy z Air Serbia


Etihad Airways oficjalnie potwierdziły, że pozostaną mniejszościowym udziałowcem Air Serbia, po tym jak ta ostatnia osiągnęła w zeszłym roku rekordowy zysk netto w wysokości niespełna 16 milionów euro.


Do zmian dojdzie natomiast w dotychczasowym zarządzie - mianowanym przez linie z Emiratów:

Air Serbia i Etihad Airways uzgodniły, że partnerstwo kapitałowe między tymi dwoma liniami lotniczymi będzie kontynuowane. Etihad nadal posiada 49 proc. udziałów w Air Serbia i pozostaje w pełni zaangażowanym udziałowcem,  działającym wspólnie z rządem Serbii - czytamy w oficjalnym oświadczeniu linii.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami tymczasowy dyrektor generalny, Duncan Naysmith, oraz dyrektor operacyjny, Declan Keller, będą sprawować swoje obecne funkcje do końca 2018 roku.

Komentując wyniki finansowe i operacyjne linii, które zostały opublikowane wczoraj, Naysmith zaznaczył, że ubiegły rok był kluczowym dla działalności linii, podkreślając że wprowadzone zmiany będą miały fundamentalne znaczenie dla dalszej  działalności operacyjnej, a ich wdrożenie już zaczęło przynosić pierwsze efekty. Na koniec, dyrektor generalny Air Serbia dodał, że z optymizmem patrzy w przyszłość.


Patrząc na uzyskane rezultaty trudno dziwić się pozytywnym nastrojom. W czwartym roku działalności linii udało się osiągnąć zysk netto w wysokości 15,7 mln euro. Łączne przychody operacyjne Air Serbia sięgnęły 288 mln euro, koszty operacyjne spadły o siedem proc., natomiast przychody ze sprzedaży wzrosły o 4 proc. Informacje te linia podała w poniedziałkowym oświadczeniu.

W 2017 r. samoloty serbskiego przewoźnika przewiozły 2,62 mln pasażerów, podobnie jak w roku poprzednim, podczas gdy zdolność przewozowa w przeliczeniu na kilometr wzrosła o cztery proc. do 4,24 mld ASK. Wskaźnik wypełnienia wzrósł o jeden punkt procentowy i wyniósł 73,4 proc.

Z wyników zadowolony jest też serbski rząd:

Pięć lat od rozpoczęcia udanego partnerstwa z Etihad Airways, Air Serbia stoi teraz na własnych nogach pod konstruktywnym nadzorem swoich dwóch udziałowców, rządu Serbii i Etihadu - mówi Ana Brnabić, premier Serbii. I dodaje: - Cieszymy się perspektywą dalszej kontynuacji naszego partnerstwa z Etihad.

fot. Air Serbiagość_49189 - Profil
gość_49189
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie