×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus finalizuje przejęcie programu C-Series


Przedstawiciele Airbusa i Bombardiera potwierdzili finalizację całego procesu związanego z przejęciem programu C-Series przez europejski koncern lotniczy.Na mocy porozumienia Airbus jest obecnie posiadaczem 50,01 proc. udziałów w programie C-Series. Pozostałymi udziałowcami są: Bombardier (34 proc.) i Investissement Quebec 16 (proc.).


Siedziba CSALP (CSeries Aircraft Limited Partnership) jak również główna linia montażowa nadal będą mieścić się na lotnisku Mirabel w Montrealu. Dyrektorem programu został natomiast Philippe Balducchi, dotychczasowy dyrektor ds. zarządzania wydajnością w Airbus Commercial Aircraft.

Dzięki umowie portfolio Airbusa zostało powiększone o segment samolotów 100-miejscowych (model CS100), natomiast segment samolotów 130-150 miejscowych od tej pory reprezentują dwa modele: CS300 i A319neo.

Przedstawiciele Bombardiera dodają, że głównym celem firmy jest teraz powrót do regionalnego rynku samolotów oraz programów CRJ i Q400.gość_32dc7 - Profil
gość_32dc7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie