×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rzeszów: Pierwsze półrocze z 10-proc. wzrostem


Z rzeszowskiego lotniska skorzystało w pierwszych sześciu miesiącach br. ponad 350 tys. podróżnych. To o 10 proc. więcej niż w tożsamym okresie 2017 r.


Liczba pasażerów według miesięcy
Największą popularnością cieszyła się trasa do Warszawy, z której skorzystało ponad 100 tys. klientów (+15 proc.). Dobrze radzą sobie także rejsy do Monachium. 

- To rezultat zgodny z naszymi oczekiwaniami i potwierdzający, że nasze lotnisko jest najważniejszym portem regionalnym w Polsce wschodniej. Nowe kierunki regularne i sezonowe oraz większa ilość połączeń z portami przesiadkowymi przełożyły się na istotny wzrost ruchu pasażerskiego. Jesteśmy dopiero u progu sezonu wakacyjnego, zatem w kolejnych miesiącach możemy spodziewać się jeszcze lepszych wyników – mówi Michał Tabisz, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.


W czerwcu port w Jasionce zarejestrował blisko 74,4 tys. pasażerów. Wynik ten jest lepszy od szóstego miesiąca 2017 r. o 15,6 proc. W tym samym okresie odbyło się 1510 startów i lądowań (-3,84 proc.).

fot. mat. prasowe

#AKTUALIZACJA 06.07.2018, godz. 10:29: dodane pełne dane statystyczne za czerwiec, wcześniej - tylko szacunkowe#gość_69dbf - Profil
gość_69dbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie