×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: W czerwcu 595 tys. pasażerów


Lotnisko w Krakowie obsłużyło w czerwcu 595 tys. pasażerów, czyli o 12 proc. więcej niż w szóstym miesiącu ubiegłego roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
Tym samym z usług lotniska skorzystało o 64 tys. więcej pasażerów niż przed rokiem. Ponadto odnotowano łącznie 4 512 startów i lądowań, czyli o osiem proc. więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku.

 W czerwcu  pasażerowie krakowskiego lotniska najchętniej planowali urlopy w: Hiszpanii, Portugalii, Grecji oraz we Włoszech. Prawie wszystkie miejsca w samolotach na Wyspy Kanaryjskie, do Sewilli, Alicante, Porto, Lizbony, Aten i na Sardynię były zajęte. Sporym zainteresowaniem cieszy się także tegoroczna nowość, Burgas – mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. 

 – Rok temu, 3 lipca, świętowaliśmy pierwszy rejs LOT do Chicago. Od tej pory loty do „wietrznego miasta” cieszą się niesłabnącym się powodzeniem. Od najbliższego piątku podróże pomiędzy Krakowem a Chicago będą możliwe dwa razy w tygodniu ­­– dodaje Włoszek.

Łącznie w ciągu pierwszego półrocza 2018 roku obsłużono 3 192 267 pasażerów, czyli o 18 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
gość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie