×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT wynajmuje boeinga 787-9


LOT pozyska czasowo boeinga 787-9 od włoskich linii lotniczych Neos. Maszyna dołączy do siatki przewoźnika już od jutra.


- Samolot został pozyskany przez LOT w ramach umowy ACMI w celu utrzymania regularności połączeń dalekodystansowych i w trosce o dotrzymywanie zobowiązań wobec pasażerów - mówi Konrad Majszyk z Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT w rozmowie z Pasazer.com.

Maszyna w swój pierwszy rejs dla PLL LOT wyruszy już jutro, obsługując połączenie do Nowego Jorku JFK. LOT planuje wykorzystywać samolot na trasach z Warszawy do Nowego Jorku i Newark, oraz z Rzeszowa do Newark. - Umowa obowiązuje do 24 lipca, chociaż w razie potrzeby bierzemy pod uwagę jej przedłużenie - dodał Majszyk.


Boeing 787-9 o rejestracji EI-NEO zabiera na pokład 359 pasażerów: 28 w klasie ekonomicznej premium oraz 331 w klasie ekonomicznej. Maszyna, podobnie jak Dreamlinery służące we flocie PLL LOT, napędzana jest silnikami Rolls-Royce Trent 1000. Samolot ma niecały rok, do linii lotniczych Neos trafił w listopadzie 2017 r. bezpośrednio z fabryki Boeinga.

fot. Wikicommons gość_45436 - Profil
gość_45436
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie