×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair: Airbusy A321LR mogłyby polecieć do Chin


Linie lotnicze Finnair przyglądają się możliwości skierowania wąskokadłubowych airbusów A321LR do obsługi tras lotniczych z Finlandii do Chin.


Airbusy A321LR mogłyby obsługiwać tzw. “długie i cienkie trasy”, czyli połączenia dalekodystansowe, na których możliwości oferowania samolotów szerokokadłubowych przewyższają istniejący popyt, wyjaśnił Pekka Vauramo, prezes Finnair podczas uroczystości 30-lecia inauguracji bezpośrednich lotów na trasie z Helsinek do Pekinu. 

Finnair obecnie przygląda się możliwości pozyskania samolotów z segmentu 200 pasażerów, które mogłyby nie mieć foteli w klasach premium. Maszyny te obsługiwałyby trasy do kierunków turystycznych, takie jak Rovaniemi - Pekin lub Ivalo - Szanghaj. 

Z kolei airbusy A321LR z fotelami w klasach premium mogłyby umożliwić otwarcie tras z Helsinek to takich miast w Chinach jak  Changsha, Wuhan, Xiamen, Qingdao czy Shenyang.


Obecnie Finnair obsługuje codzienne rejsy z Helsinek do Pekinu i Szanghaju, prócz tego cztery razy w tygodniu lata do Guangzhou, trzy razy w tygodniu do Nanjing, trzy razy w tygodniu do Xian, cztery razy w tygodniu do Chongqing oraz 10 razy w tygodniu do Hongkongu. 

Przewoźnik chciałby zwiększyć częstotliwość lotów do Pekinu oraz Szanghaju do dwóch połączeń dziennie, jednak na razie nie udało mu się przekonać Chińskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego do zgody na zwiększenie liczby operacji. 

Obecnie flota Finnair składa się wyłącznie z samolotów Airbusa. Przewoźnik posiada osiem airbusów A319, 10 airbusów A320, 18 airbusów A321, osiem airbusów A330-300 oraz 11 airbusów A350-900. Należący do linii lotniczych Finnair przewoźnik Nordic Regional Airlines, dysponuje flotą samolotów ATR oraz embraer. 

fot. Tomasz Śniedziewskigość_f0d07 - Profil
gość_f0d07
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie