×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W wakacje puste sklepy na Lotnisku Chopina


Już pojutrze (1.07) podróżnych wylatujących na wakacje z portu Chopina przywitają zamknięte sklepy w starym terminalu warszawskiego lotniska. Taki stan potrawa co najmniej do końca sierpnia br.


Puste sklepy to efekt zakończenia umowy między Lagardere Travel Retail (LTR), dotychczasowym najemcą, a przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze (PPL). Przez co najmniej dwa miesiące zamkniętych będzie 14 sklepów o łącznej powierzchni 2,8 tys. metrów kwadratowych, co stanowi 50 proc. całej komercyjnej strefy lotniska. 

W lipcu LTR będzie opróżniał sklepy i przygotowywał całą przestrzeń do wydania PPL. Nie wiadomo czy to przekazanie odbędzie się bez zakłóceń, bo cały czas trwa spór między LTR a PPL, o czym pasazer.com pisał 10.05 i 27.06. Jeśli jednak uda się zakończyć cały proces do końca lipca, to w sierpniu do sklepów wejdzie nowy najemca, Baltona. 


Sierpień powinien być poświęcony na adaptację sklepów oraz umieszczanie w nich odpowiedniego asortymentu. Sprzedaż pod nowym najemcą powinna ruszyć we wrześniu br. Jako, że powierzchnia tych 14 sklepów jest zróżnicowana to ich otwieranie będzie prawdopodobnie następować w różnych terminach. 

Pasażerowie, udający się w podróż z lotniska Chopina w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, powinni przygotować się na mniejszy wybór w lotniskowych sklepach, a przede wszystkim na większy w nich tłok i dłuższe kolejki przy kasach. Planując podróż z Okęcia w te wakacje pamiętajmy, że ewentualne zakupy na lotnisku mogą nam zająć znacznie więcej czasu.gość_f0d07 - Profil
gość_f0d07
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie