W wakacje puste sklepy na Lotnisku Chopina

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
29 czerwca 2018 16:51
6 komentarzy
Już pojutrze (1.07) podróżnych wylatujących na wakacje z portu Chopina przywitają zamknięte sklepy w starym terminalu warszawskiego lotniska. Taki stan potrawa co najmniej do końca sierpnia br.
Reklama
Puste sklepy to efekt zakończenia umowy między Lagardere Travel Retail (LTR), dotychczasowym najemcą, a przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze (PPL). Przez co najmniej dwa miesiące zamkniętych będzie 14 sklepów o łącznej powierzchni 2,8 tys. metrów kwadratowych, co stanowi 50 proc. całej komercyjnej strefy lotniska.

W lipcu LTR będzie opróżniał sklepy i przygotowywał całą przestrzeń do wydania PPL. Nie wiadomo czy to przekazanie odbędzie się bez zakłóceń, bo cały czas trwa spór między LTR a PPL, o czym pasazer.com pisał 10.05 i 27.06. Jeśli jednak uda się zakończyć cały proces do końca lipca, to w sierpniu do sklepów wejdzie nowy najemca, Baltona.


Sierpień powinien być poświęcony na adaptację sklepów oraz umieszczanie w nich odpowiedniego asortymentu. Sprzedaż pod nowym najemcą powinna ruszyć we wrześniu br. Jako, że powierzchnia tych 14 sklepów jest zróżnicowana to ich otwieranie będzie prawdopodobnie następować w różnych terminach.

Pasażerowie, udający się w podróż z lotniska Chopina w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, powinni przygotować się na mniejszy wybór w lotniskowych sklepach, a przede wszystkim na większy w nich tłok i dłuższe kolejki przy kasach. Planując podróż z Okęcia w te wakacje pamiętajmy, że ewentualne zakupy na lotnisku mogą nam zająć znacznie więcej czasu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_4fb81 2018-06-30 14:37   
gość_4fb81 - Profil gość_4fb81
lmajchrowski: porównywanie lotnisk amerykańskich z europejskimi świadczy tylko o dyletanctwie i niczym więcej. Podróż samolotem w Europie i w Stanach to dwie zupełnie różne rzeczy i dwa odmienne światy.
gość_0db5e 2018-06-30 14:22   
gość_0db5e - Profil gość_0db5e
To na czym to Okęcie właściwie zarabia, że ma EBITDA większe niż Berlin Tegel i Berlin Schönefeld razem wzięte. Nie na czarterach?
lmajchrowski 2018-06-30 12:51   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
Jak widze ceny na Polskich lotniskach to mi sie plakac chce. W USA praktycznie nie ma roznicy juz nie mowiac o reatauracjach gdzie naprawde wszystko jest w normalnych cenach a kawa nie po 50 zl
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama