×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Small Planet Polska pozyskały piątego airbusa A321


Polski oddział linii lotniczych Small Planet wzbogacił się o piątego airbusa A321, i oczekuje na dostawę szóstej maszyny już w lipcu.


Piąty airbus A321, który 23 czerwca dołączył do polskiego oddziału Small Planet, został wyleasingowany of firmy leasingowej AerCap. Maszyna otrzymała malowanie Small Planet oraz polską rejestrację SP-HAV. 


Najnowszy nabytek flotowy Small Planet liczy nieco ponad 17 lat. Maszyna została po raz pierwszy dostarczona w 2001 r. do linii lotniczych Aero Lloyd z zakładu montażowego Airbusa w Hamburgu. Po upadku tych czarterowych linii loniczych we wrześniu 2003 r., samolot kilkakrotnie zmieniał barwy przewoźników, służąc w liniach lotniczych Niki, Onur Air, Saudi Arabian Airlines, Onur Air. W kwietniu 2013 r. airbus trafił do brytyjskich linii lotniczych Monarch Airlines. W barwach tego przewoźnika latał do momentu jego upadku pod koniec 2017 r.


Wraz z pozyskaniem kolejnego airbusa, flota Small Planet w Polsce wzrosła do 10 samolotów - pięciu airbusów A320 oraz pięciu airbusów A321. Już w lipcu w barwach przewoźnika czarterowego pojawi się szósty airbus A321. 

fot. Piotr Bożyk
gość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie