×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Iberia odebrała pierwszego airbusa A350


We wtorek (26.06) Iberia odebrała pierwszego z szesnastu zamówionych airbusów A350-900, stając się tym samym osiemnastą linią lotniczą na świecie, do której trafił ten samolot.


Odebrana maszyna to także pierwszy A350-900, który został wyposażony w elementy dodatkowo wpływające na poprawę aerodynamiki. Oznacza to, że samolot otrzymał m.in. wydłużone winglety i tzw. wing twisty, cechuje go także zwiększona maksymalna masa startowa. Airbusy zamówione przez hiszpańskiego przewoźnika są w stanie zabrać na pokład jednorazowo do 348 pasażerów w trzech klasach podróży, w tym 31 w klasie biznes, 24 w klasie ekonomicznej premium i 293 w klasie ekonomicznej.


- Jesteśmy zachwyceni, że otrzymaliśmy nasz pierwszy samolot A350, który doskonale odzwierciedla wydajność i nowoczesność nowej Iberii - powiedział Luis Gallego, dyrektor generalny Iberii. - W ostatnich latach przeszliśmy głęboką przemianę aby móc przetrwać, teraz nasza droga polegać będzie na dążeniu ku doskonałości - dodał Gallego.

Jesteśmy niezmiernie dumni z długoletniej współpracy Airbusa z Iberią i z tego, że dostarczamy Hiszpanom pierwszy model A350-900 - powiedział Tom Enders, dyrektor generalny Airbusa. - Iberia była założycielką grupy lotniczej IAG, która z powodzeniem realizuje swoją strategię w oparciu o członków naszej rodziny samolotów pasażerskich, od najmniejszego A318 do największego A380, poprzez obecnie najnowocześniejszego A350. Gratulacje dla drużyn Iberii i IAG - mówił Enders.


A350-900 dołączył do floty Iberii, reprezentowanej obecnie wyłącznie przez samoloty francuskiego producenta. Narodowy przewoźnik lotniczy Hiszpanii eksploatuje ponad 100 samolotów (wliczając w to samoloty latające dla spółki-córki Iberia Express).

Do dziś Airbus zebrał zamówienia na 847 maszyn z rodziny A350XWB, które złożyło 44 klientów z całego świata.

fot. Airbusgość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie