Słowenia: Z winietą do... muzeów

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
26 czerwca 2018 15:14
1 komentarz
Dla wielu turystów pierwsza wizyta w Słowenii jest punktem na trasie do obranego, wakacyjnego celu. Zatrzymują się tu na chwilę, by podziwiać malownicze krajobrazy i zabytkowe miasta.
Reklama

W 2018 roku turystów pozytywnie zaskoczą zmiany dotyczące winiet na słoweńskie autostrady. Przedstawiając dowód zakupu tygodniowej lub miesięcznej winiety otrzymuje się możliwość na zwiedzanie zabytków w Lipicy, Mariborze, Ptuju, a także Zamku Predjama i Jaskini Postojnej. Warto poznać szczegóły promocji i… zacząć planować podróż!

Zakup winiety = zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Słowenii

Kampania skierowana jest do wszystkich turystów europejskich zmierzających w kierunku Morza Adriatyckiego i Bałkanów samochodami, z przyczepami kempingowymi i na motocyklach. Daje wyjątkową szansę na atrakcyjny cenowo postój w Słowenii i zobaczenie miejsc znanych na całym świecie. Aby ułatwić dostęp do informacji, strony dotyczące akcji zostały przetłumaczone również na języki: niemiecki, włoski, węgierski, czeski i polski. Uruchomiono również kampanię na portalu TripAdvisor oraz w mediach społecznościowych. Zostało wysłanych także ponad 6,5 miliona emaili. W głównych punktach sprzedaży winiet są także dystrybuowane ulotki informujące o promocji. Co warto zobaczyć?

Ptuj

To najstarsze miasto w Słowenii i Kurentovanje wpisane na listę Unesco. Ptuj jest jednym z najstarszych miast Słowenii - jego historia sięga epoki kamienia łupanego, a Kurentovanje to słowiański obyczaj ludowy w czasie karnawału, podczas którego świętuje się nadejście wiosny i wyprasza złe, zimowe duchy.


Nazwa odnosi się do głównej postaci święta w charakterystycznym futrzanym kostiumie, zwanej Kurent lub Korent - symbolizującej moc płodności, rozrodu i szczęścia oczekiwanego nadchodzącą wiosną. Zakup winiety zapewnia bezpłatny wstęp do Muzeum Regionalnego Ptuj-Ormož, najpopularniejszej winnicy i do klasztoru Dominikanów.

Winiarskie tradycje w Mariborze

Maribor jest drugim co do wielkości miastem Słowenii. Nosił tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Usytuowany w jednym z najlepszych regionów winiarskich w kraju, przyciąga możliwością odwiedzenia najstarszej winorośli na świecie. Nadal produkuje się tu czerwone winogrona Žametovka.


Niezwykłego trunku można spróbować w Dniu Świętego Marcina podczas Old Vine Festival odbywającego się w listopadzie. Zakup winiet zapewni zwiedzającym szereg atrakcji w Mariborskim Muzeum Regionalnym, Old Wine House, a także zniżki w restauracji i lodziarni. Dodatkowo, chętni mogą skorzystać z darmowej jazdy na pojeździe elektrycznym Maister oraz odbyć przejażdżkę na malownicze Wzgórza Pohorje.

Jaskinia Postojna i Zamek Predjama

Predjama figuruje na liście Rekordów Świata Guinnessa jako największy zamek jaskiniowy na świecie! Znajdująca się w pobliżu jaskinia jest jedną z najczęściej odwiedzanych jaskiń turystycznych w Europie.


Ma też długą tradycję: w tym roku obchodzi 200. rocznicę otwarcia dla zwiedzających! Przy zakupie winiety, otrzymuje się 4 bezpłatne wejściówki na wystawę Expo Postojna Cave Karst.

Malownicza stadnina koni Lipica

Romantyczna przejażdżka zaprzęgiem po najpiękniejszych uliczkach, spacer malowniczymi dróżkami wśród natury, białe klacze na zielonym pastwisku.… To tylko niektóre z atrakcji, które zachęcają do zatrzymania się w Lipicy. Malownicza stadnina przyciąga coraz więcej turystów.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_946ef 2018-09-30 12:50   
gość_946ef - Profil gość_946ef
Ja akurat juz od dawna napalam się na wyjazd na Słowenię, ale ciężko z transportem. Dlatego w 2019 jadę z dziewczyną do Słowenii z Itaką - wycieczka tania, zobaczymy wszystko co ważne, a ja nie będę musiał myśleć o jeżdżeniu :)
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama