×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Delta kupuje 20 maszyn CRJ900


Bombardier ogłosił podpisanie umowy kupna 20 samolotów CRJ900 przez linie Delta. Amerykańska linia stanie się pierwszym operatorem samolotów wyposażonych w nową kabinę tzw. ATMOSPHÈRE.
Nowe samoloty CRJ900 z kabiną ATMOSPHÈRE będą latały pod marką Delta Connection. Samoloty zaoferują łącznie 70 miejsc: 12 w klasie pierwszej, 20 w klasie Delta Comfort+ oraz 38 w klasie ekonomicznej. Nowe maszyny zastąpią starsze samoloty we flocie przewoźnika. Delta odbierze pierwszy samolot już pod koniec 2018 roku a ostatnie zamówione samoloty zasilą flotę linii do końca 2020 roku.

Producent reklamuje nową kabinę ATMOSPHÈRE jako ustanawiającą nowe standardy w swoim segmencie. Najważniejsze cechy nowego wnętrza to większa przestrzeń dla pasażera (m.in. szerszy korytarz), nastrojowe oświetlenie LED, bardziej przestronne toalety (przystosowane do osób na wózkach inwalidzkich) oraz przede wszystkim możliwość wniesienia większego bagażu podręcznego (np. małej walizki) na pokład, ze względu na powiększone schowki nad fotelami - jak deklaruje producent o 50% w klasie biznes i o 40% w ekonomicznej. 


- Cieszymy się, że Delta nadal wybiera serię CRJ przy rozwoju operacji regionalnych. [...] Cieszymy się na dalsze zwiększanie ruchu lotniczego w regionach dzięki wprowadzeniu nowej kabiny ATMOSPHÈRE - powiedział Fred Cromer, prezes Bombardier Commercial Aircraft. 

Katalogowa cena zamówionych samolotów wynosi ok. 961 mln USD. Łącznie z najnowszą transakcją, Bombardier sprzedał już 1953 samolotów serii CRJ na świecie. 

Fot. Bombardier Media
gość_32dc7 - Profil
gość_32dc7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie