×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Small Planet poleciał z Olsztyna do Bułgarii


Wczoraj (19.06) zainaugurowano pierwsze w historii wakacyjne połączenie czarterowe z Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury.


Na pokładzie pierwszego lotu do Burgas znalazło się prawie 170 pasażerów, w tym grupa turystów z Obwodu Kaliningradzkiego. Burgas to miasto położone w południowej części bułgarskiego wybrzeża Morza Czarnego. 

Na pasażerów inauguracyjnego lotu w terminalu czekało kilka atrakcji, m.in. spotkanie z lotniskowym sokolnikiem, słodki poczęstunek oraz... zbieranie autografów na pamiątkowej tablicy.

Loty odbywają się raz w tygodniu w każdy wtorek w okresie od 19 czerwca do 4 września bieżącego roku. 
- Operatorem jest linia lotnicza Small Planet – mówi Tomasz Kądziołka, prezes Portu Lotniczego Olsztyn Mazury. - Loty odbywają się airbusem A320. Na jego pokładzie mieści się 180 pasażerów. Odległość około 1500 kilometrów to podniebna podróż trwająca około 2, 5 godziny - dodaje. 

Bilety na to połączenie dostępne są w formule „czarter mix” czyli sprzedawane są zarówno biurom podróży oraz tour-operatorom, jak i klientom indywidualnym na stronie internetowej przewoźnika. Bilety można nabyć również w punkcie informacji lotniskowej PL Olszty – Mazury.   

Jak przyznaje Sabina Czepielinda z biura Mazur Travel z Mrągowa, wyloty wakacyjne z lotniska w Szymanach są korzystniejsze dla mieszkańców Warmii i Mazur niż z innych lotnisk. 

- Wylot z Szyman to oszczędność czasu, ale i pieniędzy – przekonuje. - W przypadku zorganizowanych grup mówimy o naprawdę dużych kwotach. Przecież sam transport do Warszawy tylko w jedną stronę to kilka godzin. Do Szyman z Mrągowa, Olsztyna, Ostródy, czy Kętrzyna to kwestia godziny, góra półtorej - dodaje.
gość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie