Komisja Europejska usuwa indonezyjskie linie lotnicze z czarnej listy

Anna Markowska - Profil Anna Markowska
18 czerwca 2018 09:48

Komisja Europejska zaktualizowała listę bezpieczeństwa lotniczego UE. W dokumencie cofnięto zakaz operacji dla linii lotniczych z Indonezji. Z kolei Eurocontrol wdrożył system automatycznego ostrzegania dotyczący zakazanych statków w przestrzeni UE. 

Reklama

Decyzja Komisji Europejskiej z 14 czerwca br. dotycząca usunięcia indonezyjskich linii lotniczych z czarnej listy UE, spowodowana jest odnotowaniem poprawy bezpieczeństwa przewoźników z tego regionu.

- Jestem zadowolona, że po latach wspólnego wysiłku możemy dziś oczyścić wszystkich przewoźników lotniczych z Indonezji. To pokazuje, że ciężka praca i bliska współpraca opłacają się - mówi Violeta Bulc, komisarz ds. transportu.

Przypomnijmy - w 2007 roku Komisja Europejska wydała zakaz operacji lotniczych na terytorium UE dla wszystkich indonezyjskich linii lotniczych. Od tego czasu z czarnej listy usunięto tylko siedem linii z tego regionu, w tym narodowego przewoźnika Indonezji Garuda Indonesia. Ostatnia aktualizacja Komisji Europejskiej sprawiła, że ​​ponad pięćdziesiąt linii lotniczych zostało ponownie zatwierdzonych w przestrzeni powietrznej Wspólnoty.

Z powodu zastrzeżeń Unii Europejskiej dotyczących bezpieczeństwa, na czarnej liście pozostaje wciąż 119 linii lotniczych. Sześć przedsiębiorstw, w tym Iran Air i North Korean Air Koryo, jest objętych częściowym zakazem operacji na terenie UE.

Jednocześnie Europejska Organizacja Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej, znana również jako Eurocontrol, wprowadziła nowy system ostrzegania i zapobiegania przedostawaniu się niebezpiecznych samolotów do europejskiej przestrzeni powietrznej. W przypadku zaistnienia takiego przypadku, kontrolerzy ruchu lotniczego wszystkich państw członkowskich automatycznie zostają poinformowani, że nieuprawnione samoloty próbują dostać się do Unii. Odpowiednie służby są wtedy w stanie możliwie szybko zareagować.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama