×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Komisja Europejska usuwa indonezyjskie linie lotnicze z czarnej listy


Komisja Europejska zaktualizowała listę bezpieczeństwa lotniczego UE. W dokumencie cofnięto zakaz operacji dla linii lotniczych z Indonezji. Z kolei Eurocontrol wdrożył system automatycznego ostrzegania dotyczący zakazanych statków w przestrzeni UE. 
Decyzja Komisji Europejskiej z 14 czerwca br. dotycząca usunięcia indonezyjskich linii lotniczych z czarnej listy UE, spowodowana jest odnotowaniem poprawy bezpieczeństwa przewoźników z tego regionu. 

Jestem zadowolona, że po latach wspólnego wysiłku możemy dziś oczyścić wszystkich przewoźników lotniczych z Indonezji. To pokazuje, że ciężka praca i bliska współpraca opłacają się - mówi Violeta Bulc, komisarz ds. transportu.

Przypomnijmy - w 2007 roku Komisja Europejska wydała zakaz operacji lotniczych na terytorium UE dla wszystkich indonezyjskich linii lotniczych. Od tego czasu z czarnej listy usunięto tylko siedem linii z tego regionu, w tym narodowego przewoźnika Indonezji Garuda Indonesia. Ostatnia aktualizacja Komisji Europejskiej sprawiła, że ​​ponad pięćdziesiąt linii lotniczych zostało ponownie zatwierdzonych w przestrzeni powietrznej Wspólnoty.

Z powodu zastrzeżeń Unii Europejskiej dotyczących bezpieczeństwa,  na czarnej liście pozostaje wciąż 119 linii lotniczych. Sześć przedsiębiorstw, w tym Iran Air i North Korean Air Koryo, jest objętych częściowym zakazem operacji na terenie UE.  

Jednocześnie Europejska Organizacja Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej, znana również jako Eurocontrol, wprowadziła nowy system ostrzegania i zapobiegania przedostawaniu się niebezpiecznych samolotów do europejskiej przestrzeni powietrznej. W przypadku zaistnienia takiego przypadku, kontrolerzy ruchu lotniczego wszystkich państw członkowskich automatycznie zostają poinformowani, że nieuprawnione samoloty próbują dostać się do Unii. Odpowiednie służby są wtedy w stanie możliwie szybko zareagować.

gość_167c6 - Profil
gość_167c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie