×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Amadeus z certyfikatem 3. poziomu w zakresie standardu NDC


Amadeus, jako pierwsza firma w branży, otrzymuje certyfikat 3. poziomu w zakresie najnowszej wersji standardu NDC


Wersja 18.1, wygenerowana na podstawie nowego modelu danych, to kamień milowy na drodze do upowszechnienia standardu NDC Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) od 2016 roku przyznaje certyfikaty w zakresie standardu New Distribution Capability (NDC). Otrzymują go te podmioty z branży, które wykażą się zdolnością obsługi komunikatów NDC. Firma Amadeus odnowiła obecnie certyfikat 3. poziomu dla systemu Altéa NDC w zakresie najnowszej wersji standardu, wprowadzonej w marcu tego roku. Wersję 18.1 standardu wyróżnia to, że została wygenerowana na podstawie nowego modelu danych stosowanego w branży lotniczej.

Pracowaliśmy ręka w rękę z IATA i innymi partnerami branżowymi testując i udoskonalając najnowszą wersję standardu NDC, co pomoże w jego wdrożeniu i upowszechnieniu. Dzięki wersji 18.1 i nowemu modelowi danych komunikaty NDC przesyłane pomiędzy liniami lotniczymi a ich partnerami, takimi jak agregatorzy, biura podróży czy firmy, mają teraz bardziej zdefiniowaną strukturę — powiedział Gianni Pisanello, wiceprezes odpowiedzialny za program NDC-X w firmie Amadeus.

W praktyce oznacza to, że jesteśmy o krok bliżej do sytuacji przełomowej, w której wszystkie podmioty z branży będą w stanie porozumiewać się za pośrednictwem języka NDC i interpretować go w ten sam sposób, co przyniesie całej branży ogromne korzyści. Jesteśmy dumni z tego, że otrzymaliśmy certyfikat dotyczący wersji 18.1 jako pierwsi, co dowodzi naszego zaangażowania we współpracę z IATA i w usprawnianie działania NDC dla całej branży - dodał. 

Obecnie przyznany certyfikat dla dostawcy usług informatycznych to kontynuacja poprzedniego certyfikatu 3. poziomu dla dostawcy usług informatycznych i certyfikatu 1. poziomu dla agregatora, uzyskanych w 2016 i 2017 roku. Amadeus planuje również uzyskanie certyfikatu 3. poziomu dla agregatora jeszcze w roku bieżącym.gość_4da7c - Profil
gość_4da7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie