×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus uruchomił nową linię produkcyjną w Hamburgu


Airbus świętował w czwartek (14.06) otwarcie nowej, czwartej już, linii produkcyjnej w swoim zakładzie w Hamburgu. Dzięki niej, mury fabryki miesięcznie będzie mogło opuszczać nawet 60 samolotów z rodziny A320.W uroczystej ceremonii uczestniczył m.in. Frank Horch, senator gospodarki, transportu i innowacji w Hamburgu, Thomas Jarzombek, koordynator rządu federalnego ds. polityki lotniczej oraz Guillaume Faury, dyrektor operacyjny Airbusa.

- Inauguracja naszej najnowszej, najnowocześniejszej linii produkcyjnej A320 otwiera nowy rozdział w produkcji samolotów - powiedział Guillaume FauryDzięki cyfrowym technologiom będziemy konstruować nasze samoloty bardziej wydajnie, co jest w dzisiejszych czasach sprawą kluczową. Chciałbym podziękować zespołom, które pomogły przeforsować najnowsze standardy w produkcji airbusów. - dodał Faury.


Dzięki 14 tys. zamówionych samolotów z rodziny A320ceo i A320neo, A320 jest uważana za najbardziej udaną rodzinę samolotów wąskokadłubowych na świecie. Rodzina A320neo, w której zastosowano m.in. silniki nowej generacji i sharklety, zapewnia oszczędność paliwa na poziomie 15%. Wg danych Airbusa do tej pory rodzina A320neo zdobyła prawie 60-procentowy udział w rynku i otrzymała ponad 6000 zamówień od 100 klientów.

fot. Airbusgość_d88a6 - Profil
gość_d88a6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie