Airbus uruchomił nową linię produkcyjną w Hamburgu

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
15 czerwca 2018 09:14
Airbus świętował w czwartek (14.06) otwarcie nowej, czwartej już, linii produkcyjnej w swoim zakładzie w Hamburgu. Dzięki niej, mury fabryki miesięcznie będzie mogło opuszczać nawet 60 samolotów z rodziny A320.
Reklama

W uroczystej ceremonii uczestniczył m.in. Frank Horch, senator gospodarki, transportu i innowacji w Hamburgu, Thomas Jarzombek, koordynator rządu federalnego ds. polityki lotniczej oraz Guillaume Faury, dyrektor operacyjny Airbusa.

- Inauguracja naszej najnowszej, najnowocześniejszej linii produkcyjnej A320 otwiera nowy rozdział w produkcji samolotów - powiedział Guillaume Faury. Dzięki cyfrowym technologiom będziemy konstruować nasze samoloty bardziej wydajnie, co jest w dzisiejszych czasach sprawą kluczową. Chciałbym podziękować zespołom, które pomogły przeforsować najnowsze standardy w produkcji airbusów. - dodał Faury.


Dzięki 14 tys. zamówionych samolotów z rodziny A320ceo i A320neo, A320 jest uważana za najbardziej udaną rodzinę samolotów wąskokadłubowych na świecie. Rodzina A320neo, w której zastosowano m.in. silniki nowej generacji i sharklety, zapewnia oszczędność paliwa na poziomie 15%. Wg danych Airbusa do tej pory rodzina A320neo zdobyła prawie 60-procentowy udział w rynku i otrzymała ponad 6000 zamówień od 100 klientów.

fot. Airbus
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama