×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aerofłot powiększa swoją flotę o fabrycznie nowego boeinga 777


Aerofłot poszerzył swoją flotę o fabrycznie nowego boeinga B777-300ER. Odrzutowiec dalekiego zasięgu o numerze rejestracyjnym VPBHA został nazwany na cześć Aleksandra Skriabina - rosyjskiego pianisty i kompozytora.


Jak możemy przeczytać w komunikacie prasowym na stronie Aerofłotu, do dyspozycji pasażerów udających się w podróż nowym B777-300ER będą trzy klasy - biznes, ekonomiczna oraz klasa komfort. Ta ostatnia ma charakteryzować się wyższym standardem podróży przy zachowaniu konkurencyjnych cen. Spośród udogodnień klasy komfort warto wymienić m. in. zwiększoną przestrzeń na nogi i bagaż, bogatsze menu, a także dodatkowe mile dla uczestników programu lojalnościowego.

Niewątpliwą zaletą takiej konfiguracji jest zwiększona ilość dostępnych miejsc. Na pokładzie nowego nabytku rosyjskiego przewoźnika może wspólnie podróżować 402 pasażerów.


Boeing B777-300ER - dossier

Boeing 777 jest największym dwusilnikowym samolotem na świecie. Ten popularny odrzutowiec jest produkowany od 1993 roku i doczekał się kilku wersji. Potrójna siódemka w wariancie 300ER ("ER" - Extended Range - ang. przedłużony zasięg) charakteryzuje się m. in. wzmocnioną konstrukcją, udoskonaloną aerodynamiką, pojemniejszymi zbiornikami paliwa i zwiększoną maksymalną masą startową. Dzięki zastosowanym usprawnieniom, maszyna ta jest w stanie pokonać dystans 13 649 km z pełnym załadunkiem, zużywając przy tym mniejszą ilość paliwa (o 1,4 proc. mniej w porównaniu do B777-300). 

Samolot mierzy 73,9 m długości, 18,5 m wysokości, zaś jego skrzydła mają rozpiętość wynoszącą 64,8 m. Boeing w wersji 300ER jest najlepiej sprzedającym się wariantem B777.gość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie