×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air China zostaną pierwszym chińskim użytkownikiem airbusów A350


W lipcu airbusy A350 trafią do trzech przewoźników z Chin. Pierwszym odbiorcą modelu zostaną linie lotnicze Air China.


Pierwszy airbus A350-900 o numerze produkcyjnym MSN167 odbył już oblot techniczny i obecnie przygotowywany jest do dostawy do linii lotniczych Air China. Według planów przewoźnik odbierze pierwszego airbusa A350 w lipcu, jako pierwszy przewoźnik z Państwa Środka. 

W najbliższych tygodniach airbusy A350 trafią także do linii lotniczych Hainan Airlines oraz Sichuan Airlines, jednak jak sugeruje Orient Aviation, to Air China będzie pierwszym odbiorcą maszyn tego typu, gdyż jest przewoźnikiem flagowym Chin i linie jako pierwsze zamówiły airbusy A350. 

Od chwili debiutu rynkowego, airbusy A350 pojawiły się we flotach sporej liczy przewoźników z Azji, w tym linii lotniczych Asiana Airlines, Cathay Pacific, China Airlines, Hong Kong Airlines, Malaysia Airlines, Qatar Airways, Singapore Airlines, Thai Airways czy Vietnam Airlines, jednak nie były użytkowane do ten pory przez przewoźników z Chin. Planowane na przyszły miesiąc dostawy oznaczają, że najnowsze modele samolotów Airbusa pojawią się także na bardzo ważnym dla producenta rynku chińskim. 


Linie lotnicze China Eastern Airlines oraz China Southern Airlines zamówiły po 20 sztuk airbusów A350. Linie Sichuan Airlines pozyskają cztery maszyny, które zostaną wyleasingowane od firm AerCap oraz ALC. Liczba maszyn zamówionych przez HNA Group nie została podana do wiadomości. 

Linie lotnicze Air China zamówiły na razie 10 airbusów A350-900, jednak nieomalże pewne są dalsze zamówienia maszyn tego typu, biorąc pod uwagę fakt, iż przewoźnik jest znaczącym użytkownikiem szerokokadłubowych airbusów, posiadając 59 samolotów z rodziny A330. Dodatkowo w barwach przewoźnika narodowego Chin lata 141 airbusów z rodziny A320, co oznacza iż linie użytkują ogółem 200 samolotów producenta z Tuluzy. 

fot. Tomasz Śniedziewskigość_04f7c - Profil
gość_04f7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie