LOT: Z Lublina do Warszawy

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
12 czerwca 2018 09:38
58 komentarzy
Od 3 września br. Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią połączenie między Warszawą a Lublinem. Loty odbywać się będą pięć razy w tygodniu.
Reklama
Pasażerowie mają do wyboru rejsy w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Samolot będzie startował z Warszawy o godz. 13:40, a lądował w Lublinie o 14:25. Rejsy z Lublina zaplanowane są na godz. 15:10, a lądowanie na Lotnisku Chopina o 16:00.

Ceny za bilet w obie strony zaczynają się od 169 zł. Połączenie wystartuje 3 września i będzie miało charakter całoroczny. Do obsługi rejsów LOT przeznaczył samolot Bombardier Q400, na pokładzie którego znajduje się 78 foteli dla pasażerów.
Na przełomie 2014 i 2015 roku na tej trasie operował Eurolot, jednak po kilku miesiącach, w styczniu 2015 roku połączenie zostało zamknięte.

Oferujemy naszym pasażerom najszybszą i najwygodniejszą podróż między Warszawą i Lublinem, co jest szczególnie istotne właśnie teraz, w trakcie uciążliwych inwestycji drogowych i kolejowych między tymi miastami – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT-u. – Rozkład został skonstruowany w ten sposób, że umożliwia pasażerom z Polski Wschodniej dogodne przesiadki na Lotnisku Chopina, np. na rejsy do Ameryki Północnej i do Europy Zachodniej – dodaje.

- To bardzo dobra informacja dla pasażerów, zarówno dla mieszkańców naszego regionu, jak i osób przyjeżdżających tu służbowo lub turystycznie. Połączenie do Warszawy ma przede wszystkim charakter tranzytowy. Dzięki niemu podróż z Lublina do Krakowa, Gdańska czy Wrocławia zajmie mniej niż 3 godziny - mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes lubelskiego lotniska. - Do Poznania, Katowic czy Szczecina niewiele więcej. Dzięki nowemu połączeniu znika problem dostępności komunikacyjnej naszego regionu z innymi dużymi ośrodkami miejskimi w Polsce. Dzięki dobrej organizacji przesiadek w Warszawie, pasażerowie mają jeszcze lepsze możliwości podróżowania pomiędzy Lublinem a Europą i Ameryką Północną. Warto zaznaczyć, że to drugie po Tel Awiwie połączenie polskiego przewoźnika z Lublina i mamy nadzieję, że nie ostatnie - dodaje.

Warszawa - Lublin to dziesiąte połączenie krajowe w siatce LOT-u. W ramach rejsów tego typu LOT oferuje swoim pasażerom możliwość podróżowania nie tylko z Warszawy do Lublina, ale także do Gdańska, Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Zielonej Góry, Poznania i Szczecina oraz z Krakowa do Gdańska.

To również 99. połączenie dostępne obecnie dla pasażerów w ofercie LOT-u. Polski przewoźnik jest dziś najszybciej rozwijającą się linią lotniczą w Europie. Od początku 2016 r. LOT ogłosił uruchomienie licznych bezpośrednich rejsów m.in. z Warszawy do Los Angeles, Newark, Seulu, Tokio i Singapuru, z Krakowa do Chicago, z Rzeszowa do Newark oraz z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_6c19f 2018-06-14 23:13   
gość_6c19f - Profil gość_6c19f
gość_8a406 źle rozumiesz
gość_8a406 2018-06-14 09:01   
gość_8a406 - Profil gość_8a406
Mam rozumieć że 11,9 mln na promocję Lubelszczyzny zgarnie LOT. A z tym Gdańskiem to może być prawda w przytaczanym programie TVP Lublin, przewodniczący rady nadzorczej z Warszawą wymieniał też Gdańsk że są rozmowy. Tylko zastanawiajace że tak dobrze układa się współpraca LO a PO-PSL jeśli chodzi o LUZ. Wiem że kasa, ale jednak. Co z tym easyJet da MXP na zimę i czy będzie LGW, o to jest pytanie.
gość_98d06 2018-06-14 01:38   
gość_98d06 - Profil gość_98d06
aguirre: Jakby nie patrzeć, to teraz linia Warszawa- Lublin przechodzi gruntowną modernizację. Jak skończą, to czas przejazdu będzie ok. 1,5h czyli całkiem nieźle. Niestety, ale Polska jest zbyt małym krajem na krajówki P2P (poza pewnymi wyjątkami), więc linie lotnicze mogą korzystać co najwyżej właśnie z marnej oferty pozostałych środków transportu.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy