×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Awaryjne lądowanie boeinga 767 United w Shannon


Należący do United Airlines boeing 767 lądował awaryjnie w poniedziałek (11.06) na lotnisku w Shannon w Irlandii. Przyczyną była znaleziona w toalecie kartka z ostrzeżeniem o bombie znajdującej się na pokładzie samolotu.


Na pokładzie rejsu UA 971 z Rzymu-Fiumicino do Chicago-O'Hare znajdowało się 225 osób (214 pasażerów i 11 członków załogi).

Jak informuje irlandzki portal "The Irish Sun", w toalecie boeinga 767 znaleziono kartkę ostrzegającą przed podłożonym na pokładzie ładunkiem wybuchowym. Załoga koło godziny 12:45 czasu lokalnego, gdy znajdowała się ok. 200 km na zachód od Shannon, zgłosiła zaistniałą sytuację kontrolerom ruchu lotniczego i skierowała się w kierunku najbliższego portu.


Maszyna wylądowała o 13:42 i eskortowana przez policję oraz straż pożarną zdołała podjechać w pobliże terminala, gdzie pasażerowie wysiedli i zostali skierowani na ponowną kontrolę bezpieczeństwa.


Według planów, boeing ma ponownie wzbić się w powietrze we wtorek koło godziny 15. Pasażerowie przerwanego lotu spędzą noc w hotelach przy miejscowym lotnisku.gość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie