Pożar na lotnisku we Frankfurcie

Konrad Korycki - Profil Konrad Korycki
11 czerwca 2018 16:10
2 komentarze
Dzisiaj (11.06.) wczesnym rankiem na lotnisku we Frankfurcie w płomieniach stanął pojazd holowniczy. Ogień objął również samolot będący własnością Lufthansy. Część pracowników obsługi technicznej zostało przewiezionych do szpitala. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.
Reklama

Pożar wybuchł podczas odholowywania samolotu z dala od bramek terminalu. Jest to rutynowy manewr, który ma na celu uniknięcie konieczności użycia silników odrzutowych w pobliżu zabudowań lotniska.


W trakcie holowania, z nieustalonych dotychczas przyczyn, pojazd holujący stanął w płomieniach. Ogień objął także kokpit pomalowanego w barwy sojuszu Star Alliance airbusa A340-300 o numerach D-AIFA. Przód odrzutowca został osmolony, jednakże jak donosi na Twitterze JACDEC, uszkodzenia cieplne jakich mógł doznać samolot są po wstępnych oględzinach uznawane za nieznaczne (o ile w ogóle wystąpiły).


Media podają sprzeczne informacje odnośnie poszkodowanych. Mówi się, że w trakcie wybuchu pożaru na pokładzie samolotu nie było pasażerów ani członków załogi, jednakże niewielkich obrażeń mogło doznać od 6 do 10 pracowników obsługi technicznej. Zostali oni przewiezieni do szpitala z podrażnieniami dróg oddechowych spowodowanymi wdychaniem dymu.

Straż pożarna szybko zareagowała na zagrożenie i opanowała sytuację. Rzecznik lotniska oznajmił lokalnym mediom, że pożar ograniczył się do pojazdu holowniczego i nie dotknął pozostałych samolotów czy zabudowań lotniska. Jak donosi telewizja NTV, zdarzenie nie wpłynęło na kontrolę ruchu lotniczego.


Sojusz linii lotniczych Star Alliance ma 28 członków. Jak ustalił Bloomberg, samolot który ucierpiał w wyniku zdarzenia należy do floty Lufthansy i był przygotowywany do lotu do Filadelfii. Airbus został tymczasowo wyłączony z użytkowania w celu dokładnego oszacowania ewentualnych uszkodzeń i dokonania niezbędnych napraw. Lot numer LH426 zostanie obsłużony airbusem A340 o numerach D-AIGP.


Aktualizacja godz. 19:49

Jak wynika z informacji podanych przez JACDEC, należący do Lufthansy airbus A340-300 o numerze rejestracyjnym D-AIFA, który dziś rano stanął w płomieniach podczas holowania na lotnisku we Frankfurcie, doznał dużo poważniejszych uszkodzeń, niż pierwotnie zakładano. Portal donosi, że szkody są nieodwracalne i mogą się równać z utratą kadłuba.


Poniższe nagranie obrazuje nieskuteczność ręcznych gaśnic w walce z płomieniami trawiącymi kadłub maszyny.

Reklama

Ostatnie komentarze

usuniety 2018-06-12 16:20   
usuniety - Profil usuniety
Ma znaczenie marketingowe. O jednym przewoźniku piszemy wszystko, o innym tylko pozytywnie a jeszcze o innym na przykład głównie negatywnie. I tak kształtuje się skojarzenia z daną marką.
gość_9e24e 2018-06-12 09:37   
gość_9e24e - Profil gość_9e24e
A co to ma do rzeczy, ze to samolot Lufy, czy innego przewoznika?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama