×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Albania wystartuje już latem 2018 roku


Albański narodowy przewoźnik Air Albania, wspólne przedsięwzięcie między tureckimi liniami a albańską firmą inwestycyjną, zaczyna działalność latem br. Najpierw będzie operował w Europie. Loty transatlantyckie do Stanów Zjednoczonych są planowane na grudzień br. 
O planach rządu Albanii dotyczących stworzenia narodowego przewoźnika pisaliśmy w listopadzie ub. roku. Wszystko na to wskazuje, że już latem Air Albania rozpocznie swoją działalność. Linia jest wspólnym przedsięwzięciem z Turkish Airlines, Albkontrol i nowo utworzoną albańską firmą o nazwie MDN Investment. 

W zeszłym roku premier Albanii Edi Rama zwrócił się do tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana o pomoc w stworzeniu albańskiego narodowego przewoźnika. Turkish Airlines kilkakrotnie zadeklarowało swoje zainteresowanie projektem. Rama od dawna obiecywał stworzyć linię lotniczą i zbudować lotnisko w Vlora.

Zgodnie z decyzją albańskiego rządu, Albcontrol i MDN Investment utrzymają kontrolny udział w nowej spółce wynoszący co najmniej 51 proc., podczas gdy Turkish Airlines będzie dysponował resztą.

Jeden ze współwłaścicieli Air Albania, firma MDN Investment została zarejestrowana 3 maja br. i nie ma żadnych znanych zasobów ani wcześniejszych doświadczeń związanych z podróżami lotniczymi. Ale jej właściciel Sinan Idrizi, znany jako sponsor drużyn sportowych w rodzinnej miejscowości Vlora w południowej Albanii, zapowiedział, że firma niedługo wystartuje, a członkowie załogi odbyli już szkolenia w Turcji.

Będziemy agresywni na rynku - mówi MDN Investment. Spółka ma zadeklarowany kapitał w wysokości 100 tys. euro.

Wciąż nie wiadomo, jakie i ile samolotów będzie miała linia ani na jakich kierunkach będzie operowała. 

Rynek lotniczy w Albanii rósł przez ostatnie trzy dekady głównie dzięki popytowi dużej populacji migrantów z Albanii i ich rodzin. Liczba pasażerów podróżujących do i z Albanii prawie podwoiła się w ciągu ostatnich 10 lat. W 2016 roku lotnisko w Tiranie, jedyny międzynarodowy port w tym kraju, odnotowało 22 tys. lotów i 2,2 miliona pasażerów.

Albania nie ma własnej linii narodowej od 2011 roku.gość_82727 - Profil
gość_82727
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie