United rozpoczęły eksploatację boeinga 737 MAX 9

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
12 czerwca 2018 08:53
United Airlines rozpoczęły eksploatację boeinga 737 MAX 9, stając się tym samym pierwszym użytkownikiem tego modelu w Ameryce Północnej.
Reklama

W czwartek (07.06) maszyna wykonała inauguracyjny rejs na trasie z Houston do Orlando. Jak informują przedstawiciele linii, najnowszego z boeingów latających we flocie United będzie można zobaczyć także na lotach z Houston do stolicy Kalifornii - Sacramento, a także do Los Angeles czy Tampy.

- Boeing 737 MAX jest doskonałym uzupełnieniem we flocie United, zapewniając około 14-procentową oszczędność paliwa w porównaniu z poprzednimi generacjami boeinga 737 i lepszą obsługę klienta na pokładzie - powiedział Rodney Cox, w-ce prezes ds. operacyjnych United Airlines w Houston.


Aby uczcić najnowszy i "najmłodszy" samolot w swojej flocie, przewoźnik rozdał 737 mil MileagePlus wszystkim najmłodszym członkom tego programu lojalnościowego (członkom w wieku 18 lat i młodszym), którzy wyruszyli z Houston na jeden z lotów obsługiwanych MAX-em. Pozostali pasażerowie otrzymali pamiątkowe certyfikaty lotnicze, walizki turystyczne oraz słuchawki.

Boeingi 737 MAX 9 należące do United mogą jednorazowo zabrać na pokład do 179 pasażerów w dwóch klasach podróży. Do końca roku przewoźnik planuje eksploatować dziesięć takich maszyn.

Łącznie przewoźnik z Chicago zamówił 135 MAX-ów: 35 sztuk wspomnianych boeingów 737 MAX 9 i 100 sztuk boeingów 737 MAX 10.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama