×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


United rozpoczęły eksploatację boeinga 737 MAX 9


United Airlines rozpoczęły eksploatację boeinga 737 MAX 9, stając się tym samym pierwszym użytkownikiem tego modelu w Ameryce Północnej.


W czwartek (07.06) maszyna wykonała inauguracyjny rejs na trasie z Houston do Orlando. Jak informują przedstawiciele linii, najnowszego z boeingów latających we flocie United będzie można zobaczyć także na lotach z Houston do stolicy Kalifornii - Sacramento, a także do Los Angeles czy Tampy.

Boeing 737 MAX jest doskonałym uzupełnieniem we flocie United, zapewniając około 14-procentową oszczędność paliwa w porównaniu z poprzednimi generacjami boeinga 737 i lepszą obsługę klienta na pokładzie - powiedział Rodney Cox, w-ce prezes ds. operacyjnych United Airlines w Houston.


Aby uczcić najnowszy i "najmłodszy" samolot w swojej flocie, przewoźnik rozdał 737 mil MileagePlus wszystkim najmłodszym członkom tego programu lojalnościowego (członkom w wieku 18 lat i młodszym), którzy wyruszyli z Houston na jeden z lotów obsługiwanych MAX-em. Pozostali pasażerowie otrzymali pamiątkowe certyfikaty lotnicze, walizki turystyczne oraz słuchawki.

Boeingi 737 MAX 9 należące do United mogą jednorazowo zabrać na pokład do 179 pasażerów w dwóch klasach podróży. Do końca roku przewoźnik planuje eksploatować dziesięć takich maszyn.

Łącznie przewoźnik z Chicago zamówił 135 MAX-ów: 35 sztuk wspomnianych boeingów 737 MAX 9 i 100 sztuk boeingów 737 MAX 10.gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie