Wakacje.pl kupiły My Travel

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
11 czerwca 2018 08:05
W połowie maja br. została podpisana umowa zakupu 100 proc. udziałów w My Travel przez Wakacje.pl. Ostatni z wymienionych podmiotów należy do holdingu Wirtualna Polska. Tym samym utwierdza się także jego pozycja lidera wśród firm działających w segmencie agencyjnym turystyki zorganizowanej.
Reklama

- Zakup My Travel jest efektem konsekwentnie realizowanej strategii zrównoważonego rozwoju naszej obecności w obu kanałach sprzedaży, tj. online i offline. Zorganizowana turystyka zagraniczna ma to do siebie, że bardzo silny nadal jest efekt zw. Research Online Purchase Offline, szacowany na poziomie 60%. W racjonalnej perspektywie nie widać przesłanek, by współczynnik ten miał drastycznie spadać. Chcemy być maksymalnie blisko Klienta, w szczególności tego, który nie jest jeszcze gotowy na zakup wakacji online. Tym bardziej, że turystyka zorganizowana otwiera się na klientów, którzy oczekują doradztwa w procesie zakupowym i osobistego kontaktu ze sprzedawcą - mówi Dariusz Górzny, prezes zarządu Wakacje.pl.
My Travel posiada 116 salonów, które ulokowane są w mniejszych miejscowościach, a więc na rynku zdecydowanie mniej spenetrowanym przez Wakacje.pl. Ze względu na rozpoznawalność pierwszej z marek w lokalnych społecznościach zostanie ona utrzymana. Planowana jest jednak synergia obu podmiotów w kluczowych obszarach działalności, a w szczególności spółki dążyć będą do zaoferowania najwyższej jakości standardów obsługi, przewidywalności procesów oraz lepszego dopasowania możliwie najszerszej oferty produktowej do potrzeb klientów.

Wartość transakcji zależy od wyniku finansowego My Travel za 2018 r., ale musi zmieścić się w przedziele między 10 a 19 mln zł.

Poprzez transakcję Wirtualna Polska Holding rozbudowuje portfolio marek turystycznych. Oprócz Wakacje.pl i My Travel, koncentrujących się na wyjazdach zagranicznych, WPH jest także właścicielem specjalizujących się w turystyce krajowej Nocowanie.pl i Eholiday.pl oraz udziałowcem mniejszościowym spółki eSky.pl SA.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama