American rozważa loty do Dubrownika

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
08 czerwca 2018 08:25
14 komentarzy
American Airlines jest zainteresowany uruchomieniem lotów z Filadelfii do Dubrownika i prowadzi obecnie dialog z tamtejszym portem - poinformował serbski portal "Tango Six".
Reklama

Lotnisko w Dubrowniku od dłuższego czasu przekonuje, że Stany Zjednoczone i Korea Południowa, to dwa odległe od Dalmacji państwa, które jednak mogłyby zapewnić rentowność połączeń - gdyby te oczywiście zostały uruchomione:

- Te dwa odległe rynki są najważniejsze dla Dubrownika. Według rady turystyki miasta, goście z USA są drugą najliczniejszą grupą turystów w południowej Dalmacji po turystach z Wielkiej Brytanii. Z drugiej strony, koreańscy turyści chętnie odwiedzają nasze okolice w miesiącach zimowych - mówił Frano Luetić, dyrektor generalny dubrownickiego portu.


Pomysł uruchomienia połączeń do USA nie jest nowy. Już dwa lata temu Andro Vlahusić, były burmistrz miasta prowadził starania mające na celu ściągniecie do miejscowego portu amerykańskiego giganta lotniczego. Vlahusić przekonywał wtedy jednak, że optymalnym rozwiązaniem byłoby uruchomienie połączeń nie do Filadelfii, a do Nowego Jorku. American odmówił współpracy, twierdząc że nie jest w stanie operować do wszystkich portów lotniczych na świecie, a pasażerowie chcący podróżować między oba krajami, mogą wybrać ofertę British Airways - partnera American Airlines z sojuszu OneWorld.

W ostatnim roku American znacznie jednak poprawił swoją ofertę lotów między USA i Europą, czyniąc przy okazji z Filadelfii bramę do Europy - dziś z największego miasta Pensylwanii linia lata przez cały rok m.in. do Madrytu, Manchesteru, Monachium, Rzymu czy Zurychu oraz sezonowo do Aten, Barcelony, Budapesztu, Glasgow, Lizbony czy Wenecji.

Decyzja ws. lotów ma zapaść do końca bieżącego miesiąca. W przypadku pozytywnego zakończenia rozmów, można się spodziewać, że American poleci do Dubrownika w przyszłym sezonie letnim.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
BA850 2018-06-13 11:31   
BA850 - Profil BA850
gość_f22d9: widzę, że przerzucili parę B763ek do PHL, miło. Te stare B763 nie są takie stare, niedawno wszystkie przeszły modernizację wnętrz i mają lepsze siedzenia w biznesie, niż LOT. Serwis w AA teraz też jest niczego sobie.
gość_f22d9 2018-06-12 23:36   
gość_f22d9 - Profil gość_f22d9
BA850: A330 lataja do wiekszych miast z PHL, na przyklad do Madrytu czy Londynu. Do Dubrownika poleci pewnie jakis 25-letni B763, podobnie jak do Zurichu, Pragi czy Budapesztu. Mimo to, AA ma calkiem dobry serwis na pokladzie.
gość_ec29c 2018-06-10 15:41   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
Warto zwrócić uwagę na inny aspekt oczekiwań Chorwatów: oni NIE czekają na CPK tylko chcą bezpośrednich lotów z USA.

Gdy LOT ogłosił loty z Budapesztu za Atlantyk Chorwaci mieli nadzieję, że poleci również z Chorwacji. Myślę, że cieszyliby się zarówno z lotów z Zagrzebia jak i Dubrownika.

W takim przypadku LOT uzyskałby szeroką akceptację społeczną na zakup Air Croatia...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama