×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


American rozważa loty do Dubrownika


American Airlines jest zainteresowany uruchomieniem lotów z Filadelfii do Dubrownika i prowadzi obecnie dialog z tamtejszym portem - poinformował serbski portal "Tango Six".


Lotnisko w Dubrowniku od dłuższego czasu przekonuje, że Stany Zjednoczone i Korea Południowa, to dwa odległe od Dalmacji państwa, które jednak mogłyby zapewnić rentowność połączeń - gdyby te oczywiście zostały uruchomione:

Te dwa odległe rynki są najważniejsze dla Dubrownika. Według rady turystyki miasta, goście z USA są drugą najliczniejszą grupą turystów w południowej Dalmacji po turystach z Wielkiej Brytanii. Z drugiej strony, koreańscy turyści chętnie odwiedzają nasze okolice w miesiącach zimowych - mówił Frano Luetić, dyrektor generalny dubrownickiego portu.


Pomysł uruchomienia połączeń do USA nie jest nowy. Już dwa lata temu Andro Vlahusić, były burmistrz miasta prowadził starania mające na celu ściągniecie do miejscowego portu amerykańskiego giganta lotniczego. Vlahusić przekonywał wtedy jednak, że optymalnym rozwiązaniem byłoby uruchomienie połączeń nie do Filadelfii, a do Nowego Jorku. American odmówił współpracy, twierdząc że nie jest w stanie operować do wszystkich portów lotniczych na świecie, a pasażerowie chcący podróżować między oba krajami, mogą wybrać ofertę British Airways - partnera American Airlines z sojuszu OneWorld.

W ostatnim roku American znacznie jednak poprawił swoją ofertę lotów między USA i Europą, czyniąc przy okazji z Filadelfii bramę do Europy - dziś z największego miasta Pensylwanii linia lata przez cały rok m.in. do Madrytu, Manchesteru, Monachium, Rzymu czy Zurychu oraz sezonowo do Aten, Barcelony, Budapesztu, Glasgow, Lizbony czy Wenecji.

Decyzja ws. lotów ma zapaść do końca bieżącego miesiąca. W przypadku pozytywnego zakończenia rozmów, można się spodziewać, że American poleci do Dubrownika w przyszłym sezonie letnim.gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie