Ryanair uznał związki zawodowe reprezentujące personel pokładowy

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
07 czerwca 2018 13:00
1 komentarz
Po raz pierwszy w swojej 33-letniej historii, linie Ryanair uznały związki zawodowe reprezentujące personel pokładowy. Irlandzkie linie prowadziły negocjacje z grupami reprezentującymi personel pokładowy od czasu wyrażenia gotowości uznania związków zawodowych w grudniu br.
Reklama

W środę (06.06) przewoźnik potwierdził w środę, że podpisał umowę z ANPAC i ANPAV, które będą reprezentować bezpośrednio zatrudnioną załogę Ryanaira we Włoszech.

W wydanym komunikacie linia oznajmiła, że z zadowoleniem przyjmuje konstruktywne zaangażowanie ANPAC i ANPAV, które doprowadziło do podpisania tego pierwszego porozumienia o uznaniu związków reprezentujących personel pokładowy, stanowiący 20 proc. ogólnej liczby zatrudnionych przez Ryanair pracowników pokładowych.

Linia oznajmiła, że oczekuje współpracy z ANPAC i ANPAV i nowo wybraną Radą Ryanair (ds. Cabin Crew) w celu zawarcia wcześniejszego układu zbiorowego pracy dla bezpośrednio zatrudnionej personelu pokładowego z siedzibą we Włoszech.


Główny dyrektor Ryanair ds. kadrowych Eddie Wilson, oznajmił że jego linie lotnicze z przyjemnością ogłosiły podpisanie umowy z ANPAC i ANPAV.

- To nasza pierwsza umowa o uznaniu związków zawodowych reprezentujących personel pokładowy (która nastąpiła po umowach ze związkami pilotów w Wielkiej Brytanii i we Włoszech na początku roku). Demonstruje ona postępy Ryanair w zakresie uznawania i negocjowania ze związkami w całej Europie dla dobra naszych ludzi - powiedział Wilson.

Wilson dodał ponadto, że linia lotnicza poczyniła znaczne postępy w rozmowach z innymi związkami reprezentującymi personel pokładowy w całej Europie i ma nadzieję podpisać więcej umów z nimi jak i z grupami reprezentującymi pilotów w nadchodzących tygodniach.

ANPAC (Associazione Nazionale Piloti Aviazione Commerciale) to założone w 1952 roku stowarzyszenie zrzeszające włoskich pilotów. Z kolei ANPAV (Associazione Nazionale Professionale Assistenti di Volo) to organizacja powstała w 1973 roku w celu reprezentowania interesów włoskiego personelu pokładowego.

Fot. Damian Tobór

Ostatnie komentarze

gość_af515 2018-06-07 15:30   
gość_af515 - Profil gość_af515
a w Polsce związki nie kwapią się do negocjacji w imieniu pracowników
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama