×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair uznał związki zawodowe reprezentujące personel pokładowy


Po raz pierwszy w swojej 33-letniej historii, linie Ryanair uznały związki zawodowe reprezentujące personel pokładowy. Irlandzkie linie prowadziły negocjacje z grupami reprezentującymi personel pokładowy od czasu wyrażenia gotowości uznania związków zawodowych w grudniu br.W środę (06.06) przewoźnik potwierdził w środę, że podpisał umowę z ANPAC i ANPAV, które będą reprezentować bezpośrednio zatrudnioną załogę Ryanaira we Włoszech.

W wydanym komunikacie linia oznajmiła, że z zadowoleniem przyjmuje konstruktywne zaangażowanie ANPAC i ANPAV, które doprowadziło do podpisania tego pierwszego porozumienia o uznaniu związków reprezentujących personel pokładowy, stanowiący 20 proc. ogólnej liczby zatrudnionych przez Ryanair pracowników pokładowych. 

Linia oznajmiła, że oczekuje współpracy z ANPAC i ANPAV i nowo wybraną Radą Ryanair (ds. Cabin Crew) w celu zawarcia wcześniejszego układu zbiorowego pracy dla bezpośrednio zatrudnionej personelu pokładowego z siedzibą we Włoszech. 


Główny dyrektor Ryanair ds. kadrowych Eddie Wilson, oznajmił że jego linie lotnicze z przyjemnością ogłosiły podpisanie umowy z ANPAC i ANPAV.

To nasza pierwsza umowa o uznaniu związków zawodowych reprezentujących personel pokładowy (która nastąpiła po umowach ze związkami pilotów w Wielkiej Brytanii i we Włoszech na początku roku). Demonstruje ona postępy Ryanair w zakresie uznawania i negocjowania ze związkami w całej Europie dla dobra naszych ludzi - powiedział Wilson.

Wilson dodał ponadto, że linia lotnicza poczyniła znaczne postępy w rozmowach z innymi związkami reprezentującymi personel pokładowy w całej Europie i ma nadzieję podpisać więcej umów z nimi jak i z grupami reprezentującymi pilotów w nadchodzących tygodniach.

ANPAC (Associazione Nazionale Piloti Aviazione Commerciale) to założone w 1952 roku stowarzyszenie zrzeszające włoskich pilotów. Z kolei ANPAV (Associazione Nazionale Professionale Assistenti di Volo) to organizacja powstała w 1973 roku w celu reprezentowania interesów włoskiego personelu pokładowego. 

Fot. Damian Tobórgość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie