×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: W maju wzrost o ponad 18 proc.


Port lotniczy Wrocław obsłużył w maju 288 tys. pasażerów. Uzyskany wynik jest o ponad 18 proc. lepszy niż w maju ubiegłego roku.Liczba pasażerów według miesięcy
Na tak dobry rezultat lotniska złożyły się wzrosty we wszystkich sektorach ruchu lotniczego. Według danych portu, liczba pasażerów w ruchu czarterowym wzrosła o 133 proc., natomiast liczba pasażerów w ruchu regularnym wzrosła o 30 proc. w przypadku segmentu linii niskokosztowych i o 17 proc. w przypadku linii tradycyjnych.

- Niezmiennie ogromną popularnością cieszy się oferta przewoźników niskokosztowych, a wprowadzane przez nich nowe kierunki dobrze wpisują się w oczekiwania pasażerów. Systematycznie rozwija się też segment sieciowych połączeń międzynarodowych, podróżni zyskują nowe połączenia do kluczowych europejskich portów. Wyraźnie rośnie też zainteresowanie ofertą biur podróży – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Lotnisko może pochwalić się wysokim współczynnikiem wypełnienia samolotów - według prezentowanych danych tzw. load factor w przypadku połączeń Ryanaira do Dublina, Shannon, Cork, Lizbony i East Midlands wynosił 95-96 proc. Wypełnienie samolotów w przypadku lotów na Teneryfę, a także do Malagi, Alicante, Rzymu, Mediolanu-Bergamo czy Glasgow i Bristolu było tylko minimalnie gorsze.

O zadowalających wynikach może mówić także Air France, który od minionego miesiąca operuje do stolicy Dolnego Śląska. Według danych, rejsy obsługiwane przez francuskiego przewoźnika są wypełnione w niespełna 90 proc.

Od początku roku wrocławskie lotnisko obsłużyło już 1,15 mln pasażerów. To o 13 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
 gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie