Wrocław: W maju wzrost o ponad 18 proc.

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
6 czerwca 2018 16:02
22 komentarzy
Port lotniczy Wrocław obsłużył w maju 288 tys. pasażerów. Uzyskany wynik jest o ponad 18 proc. lepszy niż w maju ubiegłego roku.
Reklama
Statystyki Wrocław (WRO)
 
Na tak dobry rezultat lotniska złożyły się wzrosty we wszystkich sektorach ruchu lotniczego. Według danych portu, liczba pasażerów w ruchu czarterowym wzrosła o 133 proc., natomiast liczba pasażerów w ruchu regularnym wzrosła o 30 proc. w przypadku segmentu linii niskokosztowych i o 17 proc. w przypadku linii tradycyjnych.

- Niezmiennie ogromną popularnością cieszy się oferta przewoźników niskokosztowych, a wprowadzane przez nich nowe kierunki dobrze wpisują się w oczekiwania pasażerów. Systematycznie rozwija się też segment sieciowych połączeń międzynarodowych, podróżni zyskują nowe połączenia do kluczowych europejskich portów. Wyraźnie rośnie też zainteresowanie ofertą biur podróży – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Lotnisko może pochwalić się wysokim współczynnikiem wypełnienia samolotów - według prezentowanych danych tzw. load factor w przypadku połączeń Ryanaira do Dublina, Shannon, Cork, Lizbony i East Midlands wynosił 95-96 proc. Wypełnienie samolotów w przypadku lotów na Teneryfę, a także do Malagi, Alicante, Rzymu, Mediolanu-Bergamo czy Glasgow i Bristolu było tylko minimalnie gorsze.

O zadowalających wynikach może mówić także Air France, który od minionego miesiąca operuje do stolicy Dolnego Śląska. Według danych, rejsy obsługiwane przez francuskiego przewoźnika są wypełnione w niespełna 90 proc.

Od początku roku wrocławskie lotnisko obsłużyło już 1,15 mln pasażerów. To o 13 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_0e15c 2018-06-08 10:49   
gość_0e15c - Profil gość_0e15c
gość_956de: Akurat Wrocław dopiero się rozwija turystycznie. Ciągle modernizowane są atrakcyjne miejsca, ale również samo miasto. A z tego co obserwuję, to turystów zagranicznych przybywa. Przez rynek nie da się przejść nie słysząc przynajmniej kilku osób rozmawiających w innych językach.

Oczywiście nie neguję atrakcyjności Krakowa (ładne miasto, chociaż ostatni raz tam byłem 7 lat temu i jak tylko przyjdzie okazja, to znowu tam wpadnę) ani też innych polskich miast, ponieważ mamy się czym pochwalić turystom z zagranicy.
gość_d7b71 2018-06-08 09:10   
gość_d7b71 - Profil gość_d7b71
@jogib Wielkie dzięki!
gość_d7b71 2018-06-08 09:07   
gość_d7b71 - Profil gość_d7b71
gość_aa83e Pełna zgoda! Wrocław jest super (pisze to Górnoślązak). Ma chyba najbardziej wielkomiejską starą zabudowę w centrum (np. siedmiopiętrowe kamienice na Rynku - gdzie jeszcze w Polsce?) a jednocześnie sporo nowoczesnych budynków. Fajny układ ulic, przestrzeń, świetne tereny nadrzeczne, bardzo przyjazną "atmosferę" miasta otwartego (może po części dzięki "Lwowiakom" i ich potomkom - ale oczywiście nie tylko). Obok Gdańska to chyba najbardziej "europejskie" (już wyobrażam sobie ten hejt za samo użycie tego określenia) miasto w Polsce.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy