Wild na konsultacjach w terenie

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
06 czerwca 2018 12:30
4 komentarze
Wczoraj (05.06) wiceminister Mikołaj Wild kontynuując spotkania konsultacyjne z mieszkańcami gmin, w których ma zostać zbudowany Centralny Port Komunikacyjny (CPK) udał się do Teresina.
Reklama

Wiceminister Wild najwyraźniej postanowił wykorzystać czas, jaki daje mu vacatio legis przyjętej ustawy o budowie CPK, do prowadzenia konsultacji z mieszkańcami wszystkich gmin, które mogą zostać dotknięte planowaną inwestycją. Oprócz gminy Baranów w powiecie grodziskim, w którym spotkanie z wiceministrem odbyło się są pod koniec maja, są to gminy Teresin (powiat sochaczewski) oraz Wiskitki (powiat żyrardowski).

Wczoraj Wild spotkał się z mieszkańcami gminy Teresin, a jutro (07.06) odwiedzi gminę Wiskitki. Wójt tej ostatniej zapowiedział, że jeśli zażyczą tego sobie obywatele, to w gminie powstanie taki sam punktu informacyjno-konsultacyjny, jaki został otwarty w ostatni poniedziałek w Baranowie.


Spotkania, które odbywa obecnie Wild są wymuszone sposobem realizacji inwestycji CPK. Nie wiadomo bowiem, czy lotnisko powstanie także na terenach gmin Teresin i Wiskitki. Zgodnie z wymogami badań środowiskowych należy jednak zawsze wskazać dwie lokalizacje inwestycji i nie można w stu procentach zakładać, że CPK na części terenów należących do tych dwóch gmin ostatecznie nie powstanie. Obecne spotkania mają więc charakter komunikacji prewencyjnej, bo jak podkreślał Wild, rząd chce, aby mieszkańcy nie czuli się pominięci.

Jak zwykle największy niepokój wzbudzają kwestie wykupu nieruchomości oraz los ważnych dla lokalnej społeczności obiektów, takich jak szkoły, kościoły czy cmentarze, które mogą znaleźć się na terenie budowy. Na razie przekonanych do projektu CPK raczej nie przybywa, ale trzeba przyznać, że starań pełnomocnika nie ułatwia brak konkretów, choćby w postaci rozporządzeń do czekającej na wejście w życie specustawy.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8db8f 2018-06-10 15:52   
gość_8db8f - Profil gość_8db8f
Do b1367 bardziej chdzilo mi o miejsce (ziemie) niz o infrastrukture ,ktorej tam nie ma. Przykladem sa Szymany,Modlin,Goleniow czy Smolensk.Podobno jest tam ok.200ha,czyli brakuje ok.100.
gość_1c0a7 2018-06-08 19:26   
gość_1c0a7 - Profil gość_1c0a7
Centrum Podprowadzania Kasy ma być na terenie tak wieli gmin? Przecież już teraz w budżecie wir
gość_b1367 2018-06-07 08:42   
gość_b1367 - Profil gość_b1367
gość_8db8f: Raczej ruina powojskowego lotniska w Sochaczewie - w tak marnym stanie, że nikt nigdy nie rozpatrywał na poważnie tej lokalizacji.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama