×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wild na konsultacjach w terenie


Wczoraj (05.06) wiceminister Mikołaj Wild kontynuując spotkania konsultacyjne z mieszkańcami gmin, w których ma zostać zbudowany Centralny Port Komunikacyjny (CPK) udał się do Teresina.


Wiceminister Wild najwyraźniej postanowił wykorzystać czas, jaki daje mu vacatio legis przyjętej ustawy o budowie CPK, do prowadzenia konsultacji z mieszkańcami wszystkich gmin, które mogą zostać dotknięte planowaną inwestycją. Oprócz gminy Baranów w powiecie grodziskim, w którym spotkanie z wiceministrem odbyło się są pod koniec maja, są to gminy Teresin (powiat sochaczewski) oraz Wiskitki (powiat żyrardowski). 

Wczoraj Wild spotkał się z mieszkańcami gminy Teresin, a jutro (07.06) odwiedzi gminę Wiskitki. Wójt tej ostatniej zapowiedział, że jeśli zażyczą tego sobie obywatele, to w gminie powstanie taki sam punktu informacyjno-konsultacyjny, jaki został otwarty w ostatni poniedziałek w Baranowie. 


Spotkania, które odbywa obecnie Wild są wymuszone sposobem realizacji inwestycji CPK. Nie wiadomo bowiem, czy lotnisko powstanie także na terenach gmin Teresin i Wiskitki. Zgodnie z wymogami badań środowiskowych należy jednak zawsze wskazać dwie lokalizacje inwestycji i nie można w stu procentach zakładać, że CPK na części terenów należących do tych dwóch gmin ostatecznie nie powstanie. Obecne spotkania mają więc charakter komunikacji prewencyjnej, bo jak podkreślał Wild, rząd chce, aby mieszkańcy nie czuli się pominięci.

Jak zwykle największy niepokój wzbudzają kwestie wykupu nieruchomości oraz los ważnych dla lokalnej społeczności obiektów, takich jak szkoły, kościoły czy cmentarze, które mogą znaleźć się na terenie budowy. Na razie przekonanych do projektu CPK raczej nie przybywa, ale trzeba przyznać, że starań pełnomocnika nie ułatwia brak konkretów, choćby w postaci rozporządzeń do czekającej na wejście w życie specustawy.gość_e223f - Profil
gość_e223f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie