UIA odebrały trzeciego boeinga 777-200ER

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
07 czerwca 2018 08:07
Ukraińskie linie lotnicze UIA odebrały 5 czerwca br. trzeciego boeinga 777-200ER.
Reklama

Samolot, który dołączył do floty UIA otrzymał numer rejestracyjny UR-GOC. Przewoźnik zapowiada, że maszyna będzie obsługiwała regularne połączenia z Kijowa do Nowego Jorku, Pekinu oraz Bangkoku. Pierwszy rozkładowy lot planowany jest na 6 czerwca.

Nowy samolot zabierze na pokład 361 pasażerów w trzech klasach podróży. Kabina wyposażona jest w system indywidualnej rozrywki pokładowej (IFE) Panasonic Corporation AVOD (Audio Video On Demand). Każdy z pasażerów będzie miał dostęp do ponad 80 filmów, programów telewizyjnych, filmów dla dzieci oraz kreskówek, w tym do filmów ukraińskich. Podróżni mogą też korzystać z gniazdek USB, gniazdek zasilania elektrycznego oraz systemu łączności Wi-Fi.

Podobnie jak dwa poprzednie boeingi 777-200ER w barwach UIA, maszyna wyleasingowana jest od firmy AerCap.


- Kontynuujemy program rozwoju floty. W tym roku odebraliśmy już trzy szerokokadłubowe dalekodystansowe boeingi 777-200ER, a odbiór kolejnego samolotu tego typu spodziewany jest w najbliższych miesiącach. Samoloty tego typu pozwolą naszym liniom zwiększyć oferowanie na trasach dalekodystansowych i w tej sposób zredukować koszty w przeliczeniu na pasażerokilometr, co umożliwi UIA oferowanie biletów w atrakcyjnych cenach, jak również zwiększenie ruchu tranzytowego przez Kijów - powiedziała Ewgenia Satska, dyrektor komunikacji UIA.

Więcej informacji o produkcie pokładowych oferowanym na pokładzie boeingów 777-200 linii lotniczych UIA w artykule "Oblatywacz: Na pokładzie ukraińskiego boeinga 777-200ER".

fot. Anna Markowska

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama